שוב: צמיגי רכב צה"לי נוקבו ביצהר

יממה לאחר שהושחת רכבו של מח"ט שומרון ביישוב, נוקבו גלגליו של ג'יפ חיילי מילואים ששהה ביצהר לאחר שערך במקום סיור שגרתי. צה"ל: "רואים את האירוע בחומרה, מדובר בחציית קו אדום"

צמיגי הג'יפ שנוקבו הערב (צילום: גדליה סוכנות תצפית)

יום לאחר השחתת רכבו של מפקד חטיבת שומרון ביצהר, גלגלי רכב צבאי נוקבו הערב (ב') במהלך סיור שגרתי של חיילי מילואים ביישוב. טרם נתפסו חשודים במעשה.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ג'יפ כוח המילואים שהיה בפעילות רגילה ושוטפת נכנס ליצהר ובמהלך שהותם של הלוחמים שם נוקבו הצמיגים. גורמים בצבא ציינו כי כעת נבדק מי עומד מאחורי המעשה.

"כל פגיעה במפקדי צה"ל ובחייליו בסדיר ובמילואים, העוסקים יום ולילה בהגנה על תושבי מדינת ישראל, הינה חציית קו אדום", נמסר מדובר צה"ל. דובר יצהר מסר הערב בתגובה כי "אנו מסתייגים ממעשה זה. אין שום לגיטימציה לפגיעה ברכב של חיילי המילואים".

אתמול נוקבו גלגלי רכבו של מפקד חטיבת שומרון, אלוף-משנה יואב ירום, על ידי אלמונים במהלך ביקורו ביצהר. היום הורה לשחרר בית משפט השלום בירושלים לשחרר למעצר בית את הקטין שנעצר הלילה בחשד לניקוב הצמיגים ברכבו של המח"ט.

החשוד שנעצר, תלמיד ישיבה בן 16.5 מהעיר העתיקה בירושלים, לא שיתף פעולה במהלך חקירתו. את הקטין ייצגו עו"ד ברק פרידמן ונעם ליברמן מטעם ארגון "חננו".

רכבו המושחת של מח"ט שומרון אתמול (דובר צה"ל)

האירוע התרחש ככל הנראה בשל פינוי מבנה בלתי-חוקי בהתנחלות ביום ד' האחרון. למחרת החלו הפגנות ביישוב נגד כוחות החטיבה. אתמול החליט אל"מ ירום להגיע למקום, ויצא משם בשן ועין. כוחות משטרה ושירות הביטחון הכללי מעורבים בחקירה על מנת להגיע לאחראים.

מפקד האוגדה תת-אלוף תמיר ידעי אמר כי הוא רואה את האירוע בחומרה יתרה. "פגיעה בכוחות צה"ל ששומרים על ההתיישבות בשומרון הינה חצייה של קו אדום", אמר.