פצצת מרגמה מסוריה התפוצצה בגולן; לא היו נפגעים

באזור תל-פארס הסמוך לגבול ישראל-סוריה, התפוצצה פצצת מרגמה שנורתה משטח סוריה - ככל הנראה כחלק ממלחמת האזרחים המתחוללת במדינה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק לרכוש

נפילת פצמ"רים בגולן. ארכיון (סוכנות תצפית)

ירי סמוך לגבול ברמת הגולן: פצצת מרגמה שנורתה משטח סוריה התפוצצה היום (ב') סמוך לגדר הגבול במרכז הרמה, באזור תל-פארס. כתוצאה מהנפילה שזוהתה, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק לרכוש.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל הנראה שמדובר בירי סורי תועה כתוצאה מהלחימה הפנימית בסוריה. בעבר היו מספר מקרים בהם התפוצצו פצצות מרגמה סמוך לתל-פארס - גם אז כתוצאה מזליגת הלוחמה בין המורדים לכוחות אסד בסוריה, סמוך לגבול עם ישראל.

לפני כשבועיים, הוחמרו הוראות הפתיחה באש של צה"ל ברמת הגולן - זאת עקב אירוע פציעתם של ארבעה צנחנים בפיגוע המטען  שאירע בסמוך למג'דל שמס שבצפון הרמה

פינוי הפצועים מהאירוע בגולן, לפני כחודש (חדשות 2)

בצה"ל הגדירו אזור ביטחוני אסור בכניסה ממזרח לגדר הגבול שרוחבו מספר מאות מטרים. כל מי שייכנס לטווח הזה - מסתכן בפגיעה. ההוראות החדשות יועברו גם לכוחות הפועלים בשטח וגם למשקיפי האו"ם, שיתבקשו להזהיר את הסורים בצד השני.

בצה"ל מבינים כי גם הכוחות המבצעיים צריכים לערוך שינוי מחשבתי נוכח ארגוני הטרור שמגבירים פעילות נגד ישראל. הגבול בגולן כבר מזמן לא שקט והופך דומה מדי לגבול ברצועת עזה.