חיל האוויר: חייל ירה לעצמו ברגל – וייכלא

חייל מחיל האוויר שירה לעצמו ברגל בחדרו לפני שמירה, ייכנס לחודשיים לכלא. על פי האישום שהוגש נגדו הוא שיחק בנשק וגרם לעצמו לשבר ברגל. כחלק מהסדר טיעון הוא יורד לדרגת טוראי וישלם קנס, זאת לאחר שכבר השתחרר מצה"ל בעקבות הפציעה

אילוסטרציה (חדשות 2)

בית הדין הצבאי גזר בשבוע שעבר חודשיים מאסר בפועל על חייל מחיל האוויר שירה לעצמו ברגל ושוחרר כתוצאה מכך מהשירות. האירוע התרחש בנובמבר 2012 בזמן שהחייל שיחק בנשקו בעת שהתכונן לעלות לשמירה בבסיס בו שירת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, התקרית התרחשה בצהרי היום בבסיס בדרום הארץ בו שירת החייל. על פי האישומים שיוחסו לו, שיחק החייל בנשק שהיה ברשותו וכתוצאה מכך ירה לעצמו כדור ברגלו. החייל נחקר בתחילה בחשד שירה בעצמו בכוונה במטרה להשתחרר מהצבא, עבירה שהעונש עליה הוא עד 10 שנים, אולם חשד זה הופרך במהלך חקירתו.

כתוצאה מהירי נגרם לחייל שבר באחת מעצמות השוק, לאחר שהקליע נכנס לרגלו ויצא ממנה. הוא הוכנס מיד לחדר ניתוח ואושפז למשך מספר ימים. הפרופיל הרפואי של החייל הורד ל-24 זמני והוא שוחרר בינתיים משירות צבאי.

עו"ד שי רודה (יח"צ)

כחלק מהסדר טיעון בין סנגורו של החייל לפרקליטות, הוחלט להשית עליו גם עונש מאסר מותנה בן 30 יום, קנס כספי בסך 2,000 שקלים והורדה לדרגת טוראי. "הנאשם מסר בחקירתו כי לא היה מודע לכך שהנצרה במצב בודדות כאשר לחץ על ההדק, ואין מחלוקת כי האירוע הוא פרי פזיזותו", ציין שופטי בית הדין עם מתן גזר הדין. "אין לו כמעט עבר משמעתי ואנו סבורים כי ההסדר אליו הגיעו הצדדים הינו סביר ומאוזן".

עו"ד שי רודה, מומחה למשפט צבאי שייצג את החייל מסר בתגובה כי "מרשי טוען כי נפלט כדור מהנשק, ופגע לו בטעות ברגל. הוא רצה להמשיך לשרת את הוועדה הרפואית קבעה כי הוא לא כשיר לשרת בצבא".