נסראללה: "אנחנו הנחנו את המטען בהר דב"

מזכ"ל חיזבאללה טען בריאיון לעיתון לבנוני כי ארגונו אחראי להנחת מטען חבלה בגבול בחודש שעבר ואמר כי זו הייתה תגובה לתקיפת צה"ל בלבנון. הודעתו של נסראללה סותרת את לקיחת האחריות של ארגון מורדים סורי, שעות לאחר התקרית. נסראללה איים בתגובה נוספת

איים בתקיפה נוספת. נסראללה

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה לקח אחריות על הנחת מטען החבלה בהר דב בחודש שעבר, וטען כי מדובר בתגובה של חיזבאללה על הפגיעה הישראלית במוצבים של ארגונו סמוך לגבול עם סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון, שפורסם היום (ב') בעיתון הלבנוני "א-ספיר", אמר נסראללה כי "הפיצוץ בחוות שבעא היה עבודה של החיזבאללה" והסביר כי הייתה זאת תגובה להפצצה של חיל האוויר הישראלי בשטח לבנון. 

"זו לא הייתה התגובה, אלא חלק מהתגובה", הדגיש נסראללה, שפנה באיום מפורש לישראל: "אתם תפגעו במטרה צבאית, וההתנגדות תשיב בפגיעה במטרה צבאית".

תגובת צה"ל לירי (אתר חיזבאללה)

"צה"ל רואה בממשלת לבנון ובארגון החיזבאללה אחראים"

האירוע שעליו דיבר נסראללה התרחש כשסיור של צה"ל ובו שני האמרים ממוגנים עלה באמצע החודש שעבר על מטען שהונח באזור הר דב בגבול ישראל-לבנון. לא נגרם נזק ולא נפגע איש, אך מספר חיילים פונו לבדיקות לשלילת נזקי הדף מהפיצוץ. הצבא השיב בירי עשרות פגזים למספר נקודות חשודות בלבנון, ביניהן מוצב של חיזבאללה.

בסתירה להצהרה של חיזבאללה, דווקא ארגון מורדים סורי הקשור לאל-קאעידה הזדרז אז לקחת אחריות על הנחת המטען וניסיון הפגיעה ב"יחידת הצבא הציוני בסמוך לגבול".

צבא לבנון אישר אז כי לאחר שהופעל מטען לעבר כוח צה"ל, "כוחות ישראלים ירו מספר פצצות, מתוכן תשע שנפלו בחוות בסטרה ובחלתא בתוך לבנון". רשת "אל מנאר" של ארגון חיזבאללה דיווחה כי הירי בוצע לעבר מוצב בשטח לבנון ליד הכפר חלתא. תושב הכפר סיפר כי לפחות שישה או שבעה פגזים נורו לאזור. בנוסף, רשת "אל מנאר" דיווחה כי הירי הישראלי גרם לשריפת יער במספר אזורים.

מדובר צה"ל נמסר אז כי "כוח צה"ל השיב בירי טנקים לעבר יעד טרור של ארגון חיזבאללה, וזוהתה פגיעה במטרה‎. צה"ל רואה בממשלת לבנון ובארגון החיזבאללה אחראים על כל נסיון פגיעה בחיילי ובתושבי ישראל, וצה"ל שומר לעצמו את הזכות לפעול בכל דרך וזמן שייראה לנכון כדי להגן על תושבי המדינה".