רצועת עזה: מטען התפוצץ סמוך לגדר

שני מחבלים ניסו להניח מטען חבלה סמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה, אך נמלטו מהמקום בעקבות פעילות של כוחות צה"ל והמטען התפוצץ מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. בצה"ל אומרים כי "גורמי טרור מנצלים את המרחב הסמוך לגדר לניסיונות פיגוע"

אילוסטרציה (רויטרס)

קולות פיצוץ נשמעו הבוקר (ב') סמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה, לאחר ששני מחבלים פלסטינים ניסו להניח מטען חבלה, אולם הניסיון נכשל והמטען התפוצץ - כך עולה מבדיקה של צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הבוקר זיהה כוח צה"ל שסייר באזור שתי דמויות חשודות סמוך לגדר המערכת. הכוחות פעלו להרחיק את החשודים, וזמן קצר לאחר מכן אירע הפיצוץ.

בצה"ל אומרים כי גורמי טרור מנצלים את המרחב הסמוך לגדר להנחת מטענים והפעלת טרור נגד כוחות צה"ל ואזרחי מדינת ישראל.

ארכיון (הצלה יהודה ושומרון)

אתמול: חיל האוויר תקף בעזה

אתמול לפנות בוקר תקפו כלי טיס של חיל האוויר ארבע מטרות בצפון רצועת עזה ומטרת טרור נוספת בדרום הרצועה. מדובר צה"ל דווח כי כל כלי הטיס שבו בשלום לבסיסם לאחר שזוהו פגיעות מדויקות במטרות.

התקיפה בוצעה בתגובה לירי רקטת קסאם שבוצע לעבר מערב הנגב במוצאי שבת, סמוך לשעה 22:00. הירי לא גרם לנפגעים או לנזק. בצה"ל הטילו אחריות על הירי על ארגון החמאס השולט ברצועה "הוא הכתובת ועליו האחריות", כך נכתב בהודעה. התקיפה התבצעה 48 שעות אחרי התקיפה הקודמת ברצועה, בלילה שבין חמישי לשישי, אז הותקפו חמש מטרות טרור ברצועה בעקבות ירי לעבר ישראל כמה שעות קודם לכן. גם במקרה הקודם, לא היו נפגעים או נזק לצד הישראלי.