נעצר חשוד בהשחתת רכב המח"ט ביצהר

המשטרה עצרה הלילה קטין בישיבה בעיר העתיקה בירושלים, בחשד שפגע אתמול ברכבו של מח"ט שומרון ביצהר. אתמול גינה ראש הממשלה את המעשה וטען כי "המפגעים יתנו את הדין". שר הביטחון יעלון כינה את המעשה "פעולת טרור"

רכב המח"ט שהושחת (דובר צה"ל)

מעצר ראשון בפרשת השחתת רכב המח"ט: המפלג לפשיעה לאומנית במשטרת יהודה ושומרון עצר הלילה (ב') קטין בישיבה בעיר העתיקה בירושלים, בחשד לניקוב גלגלי רכבו של מפקד חטיבת שומרון אל"מ יואב ירום ביצהר. החשוד הועבר לחקירה ויובא בהמשך לדיון בהארכת מעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה אתמול בחריפות את השחתת רכבו של המח"ט. "נפעל באפס סובלנות נגד מי שפוגע בחיילי צה"ל ומפקדיו", הבהיר נתניהו, "המפגעים ייתנו את הדין על המעשה הנפשע".

גם שר הביטחון משה יעלון התייחס לאירוע שבו הושחת רכבו של מפקד חטיבת שומרון, אלוף-משנה יואב ירום. "מדובר בטרור לכל דבר", טען יעלון. "יש לעקור מהשורש תופעות שכאלו ולהילחם בהן מלחמת חורמה".

"אפס סובלנות". נתניהו, ארכיון (חדשות 2)

יעלון הבטיח כי האירוע יטופל בחומרה. "האירוע חמור מאוד ומחייב טיפול חסר פשרות באחראים לו", הצהיר שר הביטחון, "כמו גם כלפי אלו שהשליכו בימים האחרונים אבנים על כוח מג"ב ופגעו ברכבו של קצין צה"ל אחר. לא נאפשר לקבוצה קיצונית, שולית ואלימה להרים יד על שלטון החוק, לשבש את חיינו ולאיים על מפקדי וחיילי צה"ל ונפעל נגדה בכל האמצעים שהחוק מתיר לנו כדי להושיב את חבריה מאחורי סורג ובריח".

שר הביטחון ביקש לחזק את ידיו של אל"מ ירום והודה לו "על פעילותו לילות כימים למען ביטחונם של אזרחי ישראל, כמי שמעניק גיבוי מלא לקציני ולוחמי צה"ל ומג"ב בפעילותם".

"לעקור התופעה מהשורש". יעלון (פלאש 90)

גלגלי רכבו של מפקד חטיבת שומרון נוקבו אתמול בבוקר על ידי אלמונים במהלך ביקורו ביצהר. האירוע התרחש ככל הנראה בשל פינוי מבנה בלתי-חוקי בהתנחלות ביום ד' האחרון. למחרת החלו הפגנות ביישוב נגד כוחות החטיבה. כעת פועלים כוחות משטרה ושירות הביטחון הכללי על מנת להגיע לאחראים להשחתת הרכב היום.