דיווח: ישראל ביקשה 317 מיליון דולר עבור "חץ" ו-"שרביט קסמים"

סוכנות הידיעות "בלומברג" מדווחת כי ראש מערך חומה במשרד הביטחון ביקר בחודש שעבר בוושינגטון ונפגש עם חברי קונגרס אמריקנים. בפגישה העביר הבכיר הישראלי רשימה ובה בקשה לתוספת של 317 מיליון דולר לייצור הטילים להגנה אווירית

סיוע נוסף. שרביט קסמים (משרד הביטחון)

גורמי ביטחון רשמיים בישראל הגישו בקשה לקונגרס האמריקני להעברת יותר מ-300 מיליון דולר לטובת פיתוח המערכות להגנה אווירית - "שרביט קסמים" ו-"חץ". על פי הדיווח בסוכנות הידיעות "בלומברג", זוהי השנה השנייה ברציפות בה גורמים ישראלים מעבירים בקשה דומה לקונגרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הדיווח, ראש מנהלת חומה במשרד הביטחון, יאיר רמתי, הגיע בחודש שעבר לוושינגטון ונפגש עם חברי קונגרס אמריקנים. רמתי הגיש למחוקקים בקשה להעברת 317 מיליון דולר - בנוסף לתקציב בסך 150 מיליון דולר שכבר הוקצו לפרויקט. הסיוע האמריקני נועד לייצור ראשון של טילי ההגנה.

הפנייה הישראלית להעברת הכספים מגיע בנקודת שפל ביחסים בין ישראל וארצות הברית, על רקע נאומו הצפוי של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשבוע הבא בקונגרס.

בשנים האחרונות מעבירה ארצות הברית כספים למערכת הביטחון על מנת לפתח את המערכות להגנה אווירית, בהן גם מערכת כיפת ברזל. הכספים האמריקנים למערך ההגנה האווירית מגיעים מתקציב מיוחד, שאינו קשור לסיוע הצבאי שמעבירה וושינגטון לישראל בסך 3.1 מיליארד שקלים.