נתניהו גינה את השחחת רכב המח"ט : "נפעל באפס סובלנות"

לאחר ששר הביטחון כינה את הפגיעה ברכבו של מח"ט שומרון ביצהר - "פעולת טרור", ראש הממשלה מצטרף לגינוי המעשה. "המפגעים יתנו את הדין על המעשה הנפשע", הבטיח נתניהו

"אפס סובלנות". נתניהו, ארכיון (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה היום (א') בחריפות את השחתת רכב המח"ט ביצהר. "נפעל באפס סובלנות נגד מי שפוגע בחיילי צה"ל ומפקדיו", הבהיר נתניהו, "המפגעים ייתנו את הדין על המעשה הנפשע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם שר הביטחון משה יעלון התייחס לאירוע שבו השחיתו אלמונים את רכבו של מפקד חטיבת שומרון, אלוף-משנה יואב ירום. "מדובר בטרור לכל דבר", טען יעלון. "יש לעקור מהשורש תופעות שכאלו ולהילחם בהן מלחמת חורמה".

"לעקור התופעה מהשורש". יעלון (פלאש 90)

יעלון הבטיח כי האירוע יטופל בחומרה. "האירוע חמור מאוד ומחייב טיפול חסר פשרות באחראים לו", הצהיר שר הביטחון, "כמו גם כלפי אלו שהשליכו בימים האחרונים אבנים על כוח מג"ב ופגעו ברכבו של קצין צה"ל אחר. לא נאפשר לקבוצה קיצונית, שולית ואלימה להרים יד על שלטון החוק, לשבש את חיינו ולאיים על מפקדי וחיילי צה"ל ונפעל נגדה בכל האמצעים שהחוק מתיר לנו כדי להושיב את חבריה מאחורי סורג ובריח".

שר הביטחון ביקש לחזק את ידיו של אל"מ ירום והודה לו "על פעילותו לילות כימים למען ביטחונם של אזרחי ישראל, כמי שמעניק גיבוי מלא לקציני ולוחמי צה"ל ומג"ב בפעילותם".

רכב המח"ט שהושחת בינואר (חדשות 2)

גלגלי רכבו של מפקד חטיבת שומרון נוקבו הבוקר על ידי אלמונים במהלך ביקורו ביצהר. האירוע התרחש ככל הנראה בשל פינוי מבנה בלתי-חוקי בהתנחלות ביום ד' האחרון. למחרת החלו הפגנות ביישוב נגד כוחות החטיבה. כעת פועלים כוחות משטרה ושירות הביטחון הכללי על מנת להגיע לאחראים להשחתת הרכב היום.