יעלון: "השחתת רכב המח"ט - טרור לכל דבר"

שר הביטחון יעלון מגיב בחומרה לפגיעה במכוניתו של מח"ט שומרון אל"מ יואב ירום ביצהר היום. "לא נאפשר לקבוצה קיצונית ואלימה להרים יד על שלטון החוק", אמר. "נפעל נגדה בכל האמצעים"

"לעקור התופעה מהשורש". יעלון (פלאש 90)

זמן קצר אחרי האירוע שבו השחיתו אלמונים את רכבו של מפקד חטיבת שומרון, אלוף-משנה יואב ירום, אמר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון כי "מדובר בטרור לכל דבר. יש לעקור מהשורש תועפות שכאלו ולהילחם בהן מלחמת חורמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האירוע חמור מאוד ומחייב טיפול חסר פשרות באחראים לו", המשיך יעלון, "כמו גם כלפי אלו שהשליכו בימים האחרונים אבנים על כוח מג"ב ופגעו ברכבו של קצין צה"ל אחר. לא נאפשר לקבוצה קיצונית, שולית ואלימה להרים יד על שלטון החוק, לשבש את חיינו ולאיים על מפקדי וחיילי צה"ל ונפעל נגדה בכל האמצעים שהחוק מתיר לנו כדי להושיב את חבריה מאחורי סורג ובריח".

"אירוע חמור" (דובר צה"ל)

שר הביטחון ביקש לחזק את ידיו של אל"מ ירום "על פעילותו לילות כימים למען ביטחונם של אזרחי ישראל ומעניק גיבוי מלא לקציני ולוחמי צה"ל ומג"ב בפעילותם".

גלגלי רכבו של מפקד חטיבת שומרון נוקבו הבוקר על ידי אלמונים במהלך ביקורו ביצהר. האירוע התרחש ככל הנראה בשל פינוי מבנה בלתי-חוקי בהתנחלות ביום ד' האחרון. למחרת החלו הפגנות ביישוב נגד כוחות החטיבה. כעת פועלים כוחות משטרה ושירות הביטחון הכללי על מנת להגיע לאחראים להשחתת הרכב היום.

רכב המח"ט שהושחת בינואר (חדשות 2)

"מתנגדים למעשים"

מפקד האוגדה תת-אלוף תמיר ידעי אמר כי הוא רואה את האירוע בחומרה יתרה. "פגיעה בכוחות צה"ל ששומרים על ההתיישבות בשומרון הינה חצייה של קו אדום", אמר.

מוועד היישוב יצהר נמסר בתגובה: "אנו מתנגדים באופן כללי למעשים שכאלה ומנסים למנוע את התרחשותם. ודאי שאין זו קבלת הפנים אותה אנו מעוניינים שהמח"ט יקבל. מנגד, לא ניתן להתעלם מהסמיכות הגדולה למעשה ההרס הנפשע של בית משפחת לזר וסערת הרוחות הנגרמת בעקבותיו. מול גלגליו חסרי האוויר של המח"ט עומד בית חרוב והרוס. אנו קוראים למערכת הביטחון לעשות את הנדרש ממנה להנמכת הלהבות".

במועצה האזורית שומרון אמרו בתגובה: "ידוע לכל, הן במועצה, הן בצבא והן בשומרון, שהרוב המוחלט של תושבי יצהר מתנגד בחריפות למעשים כאלו. אנחנו מצפים ומעודדים את הצבא לשים את ידו על אותם שניים שלושה פרחחים שאחראים למעשים המבזים הללו".

גם בחודש ינואר השנה התרחש אירוע דומה, כשרכבו של אל"מ ירום הושחת עת היה בפגישה ביישוב יצהר. ירום הגיע למקום למפגש שגרתי על מנת לשוחח עם ראשי ההתנחלויות.