יצהר: הושחת רכבו של מפקד חטיבת שומרון

גלגלי מכוניתו של אלוף-משנה יואב ירום נוקבו בעת שהיה בביקור בהתנחלות. כעת נערכות סריקות אחר חשודים במעשה. גם בחודש ינואר הושחת רכבו של המח"ט בעת שהיה בפגישה ביישוב

האירוע בחודש ינואר. ארכיון (חדשות 2)

תקרית חמורה בשומרון: גלגלי רכבו של מפקד חטיבת שומרון, אלוף-משנה יואב ירום, נוקבו היום (א') על ידי אלמונים במהלך ביקורו ביצהר. כעת נעשים מאמצים לנסות ולאתר את האחראים למעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש ככל הנראה בשל פינוי מבנה בלתי-חוקי בהתנחלות ביום ד' האחרון. למחרת החלו הפגנות ביישוב נגד כוחות החטיבה. הבוקר החליט אל"מ ירום להגיע למקום, ויצא משם בשן ועין. כוחות משטרה ושירות הביטחון הכללי מעורבים בחקירה על מנת להגיע לאחראים. 

מפקד האוגדה תת-אלוף תמיר ידעי אמר כי הוא רואה את האירוע בחומרה יתרה. "פגיעה בכוחות צה"ל ששומרים על ההתיישבות בשומרון הינה חצייה של קו אדום", אמר.

"מתנגדים למעשים"

מוועד היישוב יצהר נמסר בתגובה: "אנו מתנגדים באופן כללי למעשים שכאלה ומנסים למנוע את התרחשותם. ודאי שאין זו קבלת הפנים אותה אנו מעוניינים שהמח"ט יקבל. מנגד, לא ניתן להתעלם מהסמיכות הגדולה למעשה ההרס הנפשע של בית משפחת לזר וסערת הרוחות הנגרמת בעקבותיו. מול גלגליו חסרי האוויר של המח"ט עומד בית חרוב והרוס. אנו קוראים למערכת הביטחון לעשות את הנדרש ממנה להנמכת הלהבות".

במועצה האזורית שומרון אמרו בתגובה: "ידוע לכל, הן במועצה, הן בצבא והן בשומרון, שהרוב המוחלט של תושבי יצהר מתנגד בחריפות למעשים כאלו. אנחנו מצפים ומעודדים את הצבא לשים את ידו על אותם שניים שלושה פרחחים שאחראים למעשים המבזים הללו".

גם בחודש ינואר השנה התרחש אירוע דומה, כשרכבו של אל"מ ירום הושחת עת היה בפגישה ביישוב יצהר. ירום הגיע למקום למפגש שגרתי על מנת לשוחח עם ראשי ההתנחלויות.

אל"מ ירום כתב אז לתושבי השומרון: "נפגשתי ביצהר לארוחת בוקר עם ראשי ההתיישבות כשעל הפרק עדכונים ופרויקטים משותפים. זה שנפגשתי ביצהר רק מראה על היחסים הסבירים בין הצבא להתיישבות ביצהר. כמובן שמיגור עבריינות היא בראש ובראשונה אינטרס פנימי של ההתיישבות ואני יודע שזאת עמדת גורמי ההתיישבות הרשמיים".