שלוש רקטות נורו לעבר שדרות; אין נפגעים

מטח של רקטות קסאם נורה לעבר שדרות והמועצה האזורית שער הנגב. אזעקת "צבע אדום" נשמעה ברחבי היישובים באזור. 3 נפילות זוהו בשטחים פתוחים. אין נפגעים כתוצאה מהירי

אין נפגעים. ארכיון (משטרת ישראל)

אזעקות "צבע אדום" נשמעו הערב (ה') בשדרות, לאחר שמטח של רקטות קסאם נורה מרצועת עזה לעבר העיר ויישובים בסביבה. אזעקה נשמעה גם ביישובי המועצה האזורית שער הנגב. עד כה זוהו שלוש נפילות בשטחים פתוחים. לא התקבלו דיווחים על נפגעים או על נזק כתוצאה מהירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סבב ההסלמה הקודם היה לפני כשבועיים, אז נורו כ-60 רקטות ופצצות מרגמה מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום. רובן נפלו בשטחים פתוחים ושלוש יורטו מעל שדרות על ידי מערכת כיפת ברזל, אך כמה רקטות התפוצצו בתוך ישובים וגרמו לנזק. לא היו נפגעים.

המתקפה החלה סמוך לשעה 16:30 עם מטחים כבדים של רקטות ששוגרו מעזה לאורך כל רחבי הגזרה. אחת הרקטות נפלה בלב שכונת מגורים בשדרות, סמוך לבית ספר ולספרייה, אך למרבה המזל איש לא נפגע. במועצת אשכול היו כ-15 נפילות, כולן בשטחים פתוחים. למרחב לכיש שוגרו 14 רקטות, שמהן אותרו 6 - שתיים מהן ביישובים.

 

זמן קצר לאחר הירי לקח הג'יהאד האסלאמי אחריות לירי: "תקיפת היישובים הישראלים בעוטף עזה היא תגובה לתקיפות הישראליות האחרונות ברצועה ולהרג שלושה פעילים סמוך לגדר המערכת".