פרסום ראשון: עשרות צוערי קורס קצינים פונו לטיפול רפואי בשל הרעלת מזון

כמאה חיילים ששהו בבית ספר שדה באזור ירושלים חשו ברע לאחר שאכלו כריכים מקולקלים. חלקם פונו לטיפול רפואי ולחדר מיון, ורופאים לקחו דגימות דם וצואה מהחיילים על מנת לקבוע באופן ודאי מה הגורם למחלתם

אילוסטרציה (דובר צה"ל)

עשרות חיילים קיבלו כריכים - וחשו ברע: בצה"ל בודקים מדוע כמאה צוערים בקורס קצינים, שנמצאים בימים האחרונים בסדרת חינוך באזור ירושלים, נזקקו לטיפול רפואי וחלקם אף פונו לבתי חולים. דגימות נאספו מחלק מהחיילים, ובצבא מחכים לתוצאות הבדיקות על מנת להבין מה הגורם למקרה החירום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

300 צוערים בקורס קצינים בבה"ד 1 נמצאים בימים אלו במסגרת סדרת חינוך, ולנים בבית ספר שדה בהר גילה. אתמול (ג') לא קיבלו הצוערים ארוחה חמה, אלא ארגזים עם כריכים. מאז שעות הערב החלו חיילים רבים להרגיש ברע אחד אחרי השני. כמאה מהם דרשו וקיבלו טיפול רפואי, חלקם טופלו במקום וחלקם פונו לבתי חולים ברחבי ירושלים.

לחדשות 2 Online נודע כי אתמול לא חשו בטוב כ-70 צוערים, והיום 30 צוערים נוספים התלוננו על כאבי בטן ובחילות. סך הכל, כ-100 מתוך 300 הצוערים חשו ברע בעקבות האוכל. גורמים בצה"ל טענו כי תחלואת המעיים נבעה ככל הנראה מכריכים שסופקו על ידי חברה חיצונית.

המפקדים ביקשו אתמול והיום מכל החיילים שחשים ברע לדווח על תחושתם, גם אם הם אינם נזקקים לטיפול רפואי. במקביל, נלקחו דגימות דם וצואה כדי להבין מה הגורם לחולי. בשל מספרם הרב של החיילים, נוצרה בהלה בקרב המפקדים והחניכים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "אתמול דיווחו צוערי בה״ד 1 ששהו בסדרת חינוך בירושלים על תחלואת מעיים. כל הצוערים שחשו ברע טופלו באופן מיידי - הם הופנו למרפאות ״ביקור רופא״, ארבעה מהם פונו לבית חולים ושוחררו לביתם באותו היום. עם היוודע פרטי המקרה הגיעו למקום צוותי רפואה ובריאות הציבור המטפלים באירוע ובודקים את המקרה".