תג מחיר ליד בית שמש: "ישו קוף"

צמיגים של מכוניות ומשאית נוקבו בכפר דיר פרעת ליד קיבוץ צרעה, ובמקום רוססו כתובות נאצה על קיר מנזר שהשוו את ארה"ב לגרמניה הנאצית. המשטרה פתחה בחקירה וההערכה הראשונית היא שהרקע למעשה הוא ביקורו של ג'ון קרי בישראל לקידום המו"מ

חשד לפעולת תג מחיר סמוך לבית שמש: צמיגיהן של שלוש מכוניות ומשאית נוקבו בכפר הערבי דיר רפעת ליד קיבוץ צרעה. על קיר מנזר סמוך רוססו כתובות נאצה, ובהן "אמריקה - גרמניה הנאצית" ו"ישו הקוף מריה פרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוקרי משטרת ירושלים אוספים ראיות במקום, וההערכה הראשונית היא שהמעשה בוצע על רקע ביקורו של ג'ון קרי באזור, והדיונים על שחרור אסירים פלסטינים נוספים.

ביום שני בשבוע שעבר בוצעה פעולת תג מחיר בשכונת בית חנינא במזרח ירושלים, כשנוקבו צמיגי מכוניתיהם של עשרות תושבים. על אוטובוס שחנה בשכונה רוססה הכתובת "גויים בארץ=אויבים".

המשטרה פתחה בחקירה

צילומי האבטחה חשפו את המבצעים

משטרת ירושלים פתחה בחקירת האירוע והחלה בסריקות אחר חשודים במעשה. שעות ספורות לאחר גילוי מעשי ההשחתה, נחשפו צילומי האבטחה, בהם תועדו שלושה אלמונים שהגיעו לשכונה באישון לילה וגרמו לנזק רב.

אחד התושבים בבית חנינא העיד כי הם "חיים בפחד" בשל ריבוי מקרי ההשחתה באזור והביע חשש מהמשך ההסלמה: "בפעם הבאה יכול להיות פה הרג". חאפז, אחד התושבים, טען כי השחתה דומה אירעה כבר לפני כמה חודשים: "שמתי מצלמות אבטחה כי זה חוזר כל פעם. שברו פה חלונות וזרקו אבנים, וגרמו הרבה נזק לכלי רכב לפני כמה חודשים. אלו חבר'ה קיצוניים, מתנחלים, שעושים את זה כדי לפגוע באזרחים". חאפז טען כי הנזק נועד על מנת להבריח אותם. "זה נזק כספי לרכב , אבל יש גם מעשים חמורים יותר".

לפני כחודש הוגש כתב אישום נגד שלושה צעירים מהשומרון, בגין ביצוע פעולת "תג מחיר". השלושה, יהודה לנדסברג, יהודה סביר ובנימין ריכטר, תושבי חוות גלעד בשנות ה-20 לחייהם, הואשמו בהצתת כלי רכב וריסוס כתובות בכפר פורעתה שבשומרון בחודש נובמבר האחרון.