תיעוד בלעדי: כך הותקף חייל בתא הכלא הצבאי

בתיעוד שהגיע לחדשות 2 Online מכלא 4 הצבאי, ניתן לראות שני חיילים שנכנסים לתא של חייל אחר – ומכים אותו נמרצות. החייל מנסה להתגונן, אך לא מצליח. רק לאחר מספר דקות צוות הכליאה הגיע והתערב. זה נגמר באשפוז בבית חולים ובכתבי אישום. כך זה נראה

זה יכול היה להסתיים באסון: שני אסירים בכלא 4 הצבאי מואשמים בתקיפה בנסיבות מחמירות של אסיר אחר, לאחר שהאירוע תועד במצלמות המעקב שהוצבו בתא. על פי כתב האישום, השניים ביקשו ממנו להיכנס עמם לתא הכליאה כדי "לשוחח" איתו, אבל אז, על פי האישום, התנפלו עליו באלימות קשה - ככל הנראה בשל סכסוך קודם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום והתמונות שנקלטו בעדשת מצלמת האבטחה, לאחר שהאסיר נכנס אל התא "התיישבו שני הנאשמים על המיטה בתא כשהמתלונן יושב ביניהם. הנאשם משך את הכובע מראשו של המתלונן וסטר בפניו. בתגובה, הדף המתלונן את אחד הנאשמים".

בתיעוד בלעדי שהגיע לידי חדשות 2 Online נראה שהאסיר מנסה להחזיר - אך ללא הועיל. אז החל אחד הנאשמים להכותו באגרופיו בגופו. האסיר נפל על המיטה, והנאשמים המשיכו להכותו, גם בעודו שוכב, כשבמקביל, אחד מהם רכן מעליו, הכה בגופו ואחז בצווארו.

עוד מצוין באישום כי בהמשך "הצליח המתלונן להשתחרר מאחיזתו של אחד הנאשמים וקם מהמיטה", אבל בכך הסיוט לא נגמר. אז תפסו אותו הנאשמים בשנית והכו אותו שוב באגרופים. חייל שישן במיטת הקומותיים בתא הכלא, נראה מתעורר בשל המהומה - אך חזר לישון, מבלי להתערב.

אחת המפקדות הגיעה והפרידה (מתוך מצלמות אבטחה)

האירוע נמשך מספר דקות, ואז נראה בסרטון שאחד מאנשי הצוות שעבר במקום הבחין בתקרית. הוא הזעיק את צוות מדריכי הכליאה שהפרידו בין השלושה, והעבירו את החייל שנפצע לבית החולים. כתוצאה מהתקיפה הוא נחבל בברך שמאל ובעינו השמאלית, אושפז בבית חולים וקיבל עשרה גימלים (ימי מחלה).

החייל שנפצע, בשנות ה-20 לחייו, עדיין מנסה להתאושש נפשית מהאירוע הקשה. הוא נכלא במקום לאחר שהשתמט מצה"ל במשך מספר שנים - אך לא חשב שזו החוויה שיעבור בין כותלי הכלא. שני החיילים שהכו אותו נמרצות הואשמו בבית הדין הצבאי בתקיפה בנסיבות מחמירות, מה שצפוי להאריך שהותם בכלא עוד יותר.

עו"ד שי רודה (יח"צ)

לאחר האירוע הקשה, ובשל המצוקה הנפשית אליה נקלע המתלונן, הוא קיבל פטור מהצבא וצפוי להשתחרר בקרוב מהכלא. עו"ד שי רודה, מומחה למשפט צבאי, שייצג אותו בהליך אמר בתגובה כי "בעקבות התקיפה החייל אושפז, ומצבו הנפשי התדרדר עד כדי מתן פטור משירות צבאי והקלה משמעותית בעונשו. חומות הכלא צריכות להפריד בין החייל לבין החופש שלו. אסור לחומות הכלא להפריד בין החייל לשלמות גופו או נפשו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "האירוע טופל באופן מידי על ידי סגל המפקדים בכלא, אשר מתורגל ונלחם בתופעת האלימות בצורה עיקשת. לאחריו הוגשו כתבי אישום כנגד המעורבים". גורמים צבאיים הסבירו כי דלת תא הכלואים נפתחה לצורך ספירת כלואים שגרתית.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv