שני חמושים נהרגו בגבול עם סוריה

צה"ל זיהה שני חמושים שהתקרבו לגדר בגבול עם סוריה וניסו לפגוע בה. צה"ל פתח לעברם באש, ושניהם נפגעו מהירי. "צה"ל ימשיך להגן על מרחב הגבול ולמנוע פיגועים במרחבו", נמסר בהודעת דובר צה"ל

ארכיון (חדשות 2)

תקרית ירי נוספת בגולן: צה"ל זיהה הלילה (ו') שני חשודים חמושים במרחב מכשול הגבול במרכז רמת הגולן, דרומית לקוניטרה. צה"ל הודיע כי החשודים ניסו לחבל בתשתית המבצעית ובגדר, וייתכן כי אף התכוונו להניח מטען בגבול. בתגובה פתח כוח צה"ל באש לעבר החשודים, שנפגעו מהירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צה"ל ימשיך להגן על מרחב הגבול ולמנוע פיגועים במרחבו", נמסר בהודעת דובר צה"ל. אתמול פורסם כי צה"ל שינה את נהלי הפתיחה באש לאורך הגבול עם סוריה, בעקבות פציעתם של ארבעה צנחנים בפיגוע המטען לפני כשבוע סמוך למג'דל שמס 

בצבא נחושים למנוע הישנות הנחת מטענים סמוך לגדר. כעת לא יסתפק הצבא בירי אזהרה באוויר, אלא בניסיון להרתיע ולמנוע התקרבות מסוכנת לגבול. כמו כן הוגדר אזור ביטחוני אסור בכניסה ממזרח לגדר שרוחבו מספר מאות מטרים וכל מי שייכנס לטווח הזה - מסתכן בפגיעה.

ההוראות החדשות יועברו גם לכוחות הפועלים בשטח וגם למשקיפי האו"ם, שיתבקשו להזהיר את הסורים בצד השני. בפיקוד צפון הושלם התחקיר הראשוני של פיגוע המטען שבו נפצעו הצנחנים ונראה כי הכוח שגה כשירד מהרכב מבלי להיערך לאפשרות שמדובר בפיגוע משיכה שבמהלכו יופעל מטען - ולא רק הרחקה של רוען צאן תמים. רק במזל זה לא נגמר בהרוגים. בצה"ל מבינים כי גם הכוחות המבצעיים צריכים לערוך שינוי מחשבתי נוכח ארגוני הטרור שמגבירים פעילות נגד ישראל. הגבול בגולן כבר מזמן לא שקט והופך דומה מדי לגבול ברצועת עזה.