כך הוטבעו הסירות שהובילו נשק לעזה

חיל הים מפרסם את תיעוד הטבעת שתי סירות הדיג הפלסטיניות שהבריחו אתמול נשק מחופי סיני לעזה דרך הים. לאחר שלא שעו לאזהרות הלוחמים לעצור, הוחלט לפתוח באש והסירות עלו באש. בסרטון רואים כיצד החיילים מזהים את האמל"ח על הסיפון - ואז פותחים בירי

אחרי הטבעת סירות הדיג שהבריחו נשק לעזה בלילה שבין יום שלישי לרביעי, מפרסם הערב (ה') אתר חיל הים את תיעוד הטבעת שתי הסירות. בסרטון נראה בבירור זיהוי התחמושת על ידי החיילים, ואז הפתיחה באש לעבר הסירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כלי השיט של חיל הים נראה עוקב אחרי שתי סירות הדיג שהפליגו מעזה לסיני ואז חזרה, כשהן מנסות להבריח תחמושת ממצרים לרצועה. החיילים על ספינת חיל הים ראשית מזהים את ניסיון ההברחה ולאחר שהקריאה לעצור לא נענית הם פותחים לעבר המבריחים באש. ירי נפתח מאחת הסירות לעבר החיילים, אך לא גרם נפגעים בקרב כוחות צה"ל.

ספינות חיל הים איתרו את הסירות הפלסטיניות שטות מכיוון רצועת עזה לכיוון מצרים ואפשרו להן להמשיך במסלולן, תוך כוונה לעצור אותן כשישובו עם אמצעי הלחימה.

אחת הסירות שנפגעו ככל הנראה (רויטרס)

אתמול דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" ששריפה פרצה בסירות שנפגעו וכי הפצועים פונו לבית החולים ברפיח. על פי הדיווח, מצבם לא מוגדר קשה והם אינם בסכנת חיים.

בצה"ל מציינים כי למרות המאמצים של המצרים להילחם בהברחות הנשק דרך המנהרות לתוך רצועת עזה, לא ניתן לעצור לחלוטין את ההברחות כי ארגוני הטרור עוסקים בהברחה גם בדרכים נוספות.