תיעוד: כך נראית מבפנים מנהרת הטרור שחשף צה"ל

בסוף השבוע שעבר חשף צה"ל מנהרת טרור גדולה שחפר חמאס בגבול רצועת עזה, סמוך לקיבוץ עין השלושה. כעת מתפרסמות התמונות מתוך המנהרה, אחת המשוכללות והגדולות שנמצאו ושככל הנראה נחפרה על מנת להוציא אל הפועל פיגוע חטיפה

כשבוע לאחר שנחשפה, מספקים היום בדרום מבט אל תוך מנהרת הטרור הגדולה בעזה: כוחות צה"ל חשפו את המנהרה המתקדמת סמוך לקיבוץ עין השלושה הנושק לגבול רצועת עזה. סרטון שפורסם היום מספק הצצה אל איך נראית המנהרה מבפנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המנהרה נחפרה לאורך עשרות מטרים. שהיא מחופה בבטון מכל צדיה. לכל אורכה ניתן להבחין בכבלי חשמל ובתי מנורה. בסופה של המנהרה נראה האזור שדרכו תכננו ככל הנראה המחבלים לצאת ולבצע פיגוע או חטיפה של ישראלים.

גורם צבאי בכיר אמר בסוף השבוע כי במנהרה, שעומקה כ-20 מטרים, נמצא ציוד רב ובו כלי עבודה וגנרטורים - מה שמעיד על כך שהיא הייתה בשימוש ממש לאחרונה. "חמאס ממש בלחץ", אמר הגורם שהוסיף כי ייתכן שאף מדובר במנהרה הגדולה ביותר שהתגלתה אי פעם באזור.

האזור בו נחשפה המנהרה (קבוצת רצועת עזה - דרום)

ההערכה היא שהמנהרה הזו נחפרה במשך חודשים ארוכים. "נמצא במנהרה ציוד לשימורה בתנאים קשים של החורף", קבע הגורם. "היה שם ציוד שאם העבודה הייתה מסתיימת כבר לא היה אמור להימצא במנהרה, כך שאין לנו ספק שהפרענו להם באמצע העבודה".

לפי צה"ל, חשיפת המנהרה מהווה מכה אנושה לארגון חמאס. "מנהרות הן אתוס אצל חמאס ומקור לרבות מההצלחות המבצעיות שלו", הסביר הגורם. "ברגע שלוקחים לו שלוש מנהרות במספר חודשים זו מכה קשה".

"נדע איך לגבות מישראל מחיר כבד"

המנהרה הקודמת שנחשפה (רויטרס)
דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, אמר לאחר חשיפת המנהרה כי "האויב הציוני מציג זאת כהישג חשוב, אבל לא מדובר במנהרה חדשה או בסיכול פיגוע". לטענתו, המנהרה נחשפה לאחר שפגעי מזג האוויר והגשמים הובילו לקריסתה.

"אנו נמשיך להתכונן לעימות עם ישראל כל עוד דם זורם בעורקינו", הבטיח אבו עוביידה. "זה חלק מההגנה על בני עמנו מפני התוקפנות היום-יומית על עזה. אל לה לישראל לשמוח, חמאס יודע את הדרך היטב ויודע איך לגבות מהאויב מחיר כבד".