תקרית ירי בעזה: צה"ל הטביע שתי סירות דיג פלסטיניות

ספינות חיל הים הבחינו בשתי סירות דיג שעשו את דרכן מעזה לכיוון מצרים וחשדו כי הן עסקו בהברחת אמצעי לחימה לרצועה. בצה"ל אפשרו לסירות להגיע למצרים וכשהיו בדרכן לעזה הן נקראו לעצור. לאחר שלא שעו לאזהרות, הוחלט לפתוח באש והסירות הוטבעו. הפלסטינים מדווחים על כמה נפגעים

בצה"ל ממשיכים להיאבק בהברחות אמצעי הלחימה לרצועת עזה ולפנות בוקר (ד') הטביע חיל הים שתי סירות דיג פלסטיניות, שעל פי החשד הובילו נשק ממצרים. הפלסטינים מדווחים כי ארבעה בני אדם נפצעו באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ספינות חיל הים איתרו את הסירות הפלסטיניות שטות מכיוון רצועת עזה לכיוון מצרים ואפשרו להן להמשיך במסלולן, תוך כוונה לעצור אותן כשישובו. אז, קראו להן ספינות צה"ל לעצור וכשסירות הדיג לא שעו לאזהרות, הוחלט לפתוח לעברן באש ולהטביען. ירי נפתח מאחת הסירות לעבר החיילים, אך לא גרם נפגעים בקרב כוחות צה"ל.

אחת הסירות שנפגעו ככל הנראה (רויטרס)

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת ששריפה פרצה בסירות שנפגעו וכי הפצועים פונו לבית החולים ברפיח. על פי הדיווח, מצבם לא מוגדר קשה והם אינם בסכנת חיים.

בצה"ל מציינים כי למרות המאמצים של המצרים להילחם בהברחות הנשק דרך המנהרות לתוך רצועת עזה, לא ניתן לעצור לחלוטין את ההברחות כי ארגוני הטרור עוסקים בהברחה גם בדרכים נוספות.