אל ג'זירה: צה"ל תקף נשק בסוריה

על פי דיווחים זרים, מטוסי חיל האוויר תקפו נשק של צבא אסד וחיזבאללה ביום רביעי האחרון. על פי הדיווחים הנשק כלל טילים ארוכי טווח. מדובר צה"ל נמסר: "לא מתייחסים לדיווחים זרים"

מטוסי חיל האוויר תקפו במהלך השבוע נשק השייך לצבא אסד ולחיזבאללה, סמוך לגבול סוריה-לבנון - כך דווח הבוקר (שבת) ברשת אל ג'זירה. על פי הדיווחים, מדובר בנשק אסטרטגי וטילים ארוכי טווח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים הזרים, התקיפה אירעה כבר ביום רביעי השבוע, ומקורות מסרו כי מספר פיצוצים נשמעו גם בערים סוריות הסמוכות לדמשק. בצה"ל נמסר בתגובה כי הם לא מתייחסים לדיווחים זרים.

לפני כשלושה חודשים, נערכה תקיפה נוספת בסוריה, וגם היא יוחסה לישראל על פי דיווחים זרים. בתקיפה חוסלו בכירי חיזבאללה, בהם בנו של עימאד מורנייה, ומקורות המקורבים לארגון הטרור מסרו אז לעיתון הלבנוני "אל אח'באר" כי התקבלה החלטה עקרונית להגיב על התקיפה. על פי אותם מקורות, ההחלטה להגיב הייתה מקובלת על ציר ההתנגדות המשותף של אירן, סוריה וחיזבאללה.

מורנייה הבן עם נסראללה (חדשות 2)

ואכן, כעבור כשבוע וחצי, נהרגו רב-סרן יוחאי קלנגל, מפקד הפלוגה המסייעת בגדוד "צבר" של גבעתי וסמל-ראשון דור חיים ניני - במתקפה משולבת של חיזבאללה בהר דב. קלנגל, בן 25 מהיישוב הר גילה הסמוך לירושלים, הותיר אחריו זוג הורים, ארבעה אחים ואחות, אישה ותינוקת בת שנה. בעבר זכה באות מצטיין הרמטכ"ל. סמ"ר דור ניני, בן 20 התגורר במושב שתולים בדרום והניח אחריו הורים.