בקרוב בצה"ל: סדנת הפרעות אכילה

חיל האוויר פנה באחרונה לסוכן וצלם הדוגמניות בעבר עדי ברקן, שישוחח עם חיילות בבסיס עובדה על דימוי גוף והפרעות אכילה. זאת לאור בעיה שזיהו בצבא. בהמשך יוחלט האם להרחיב את ההרצאות לבסיסים נוספים בחיל

אילוסטרציה (בשמת בן עמי)

הצלם וסוכן הדוגמניות עדי ברקן יעביר בקרוב סדנה העוסקת בדימוי עצמי ובמניעת הפרעות אכילה לחיילות בבסיס חיל האוויר בעובדה - כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.
לפני כחודש וחצי פנו גורמים בחיל האוויר לצלם הוותיק, המזוהה עם המאבק בהפרעות האכילה בקרב דוגמניות בפרט ונשים בכלל, בבקשה שיעביר סדנאות בפני החיילות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המידע, בצה"ל זיהו בעיה של דימוי גוף והפרעות אכילה בקרב חיילות והחליטו להעביר להן הרצאות מיוחדות בניסיון להציף את הנושא ולהביאו למודעותן.

עקב ניסיונו העשיר בטיפול בנערות הסובלות מהפרעות אכילה, הגיע ברקן - המשמש יושב ראש המרכז הישראלי לשינוי הרגלי אכילה ("סימפלי יו") - לבסיס הקריה, שם הוא נועד עם פסיכולוגים צבאיים כדי לבנות את מערך המסרים שיועבר לחיילות.

גורם המעורה בפרטים סיפר כי הפרויקט צפוי לקרום עור וגידים בקרוב וההרצאה הראשונה תיערך כבר בשבועות הקרובים. אם בצה"ל יהיו מרוצים מתוצאות הסדנה - ישקלו להרחיב אותן תחילה לבסיסים נוספים של חיל האוויר, ובהמשך אולי לכלל בסיסי צה"ל.

בשנה שעברה: קמפיין שהשווה בין אנורקסיה לתמונות מהשואה

לפני כחצי שנה, בחודש נובמבר 2013, פירסם ברקן קמפיין חדש נגד אנורקסיה שעורר ביקורת. מסע הפרסום שיזם להגברת המודעות להפרעות אכילה השווה בין אנורקסיה לתמונות מהשואה. ברקן לא נסוג אז מההשוואה, אלא הדגיש עד כמה נזקי האנורקסיה חמורים.

"אם יש 250 מיליון איש בעולם המערבי שסובלים מהפרעות אכילה, ולפי הסטטיסטיקות והדיווחים, 30 מיליון מהם ימותו, אז זה לא שואה?", הוא התריס. לטענתו של ברקן, אביו, ניצול שואה שנפטר חודש קודם לכן, נתן לו את ברכתו להשתמש בהקבלה המזעזעת.