תיעוד: כך בוצע תג המחיר בירושלים הבוקר

מצלמות האבטחה שהוצבו בשכונת בית חנינא בירושלים חשפו כיצד אלמונים הגיעו הלילה למקום, ריססו כתובת נאצה וגרמו נזק לכלי רכב רבים. אחד התושבים, שהתקין בביתו מצלמות בשל ריבוי מקרי תג המחיר, טען כי "אלו חבר'ה קיצוניים שעושים את זה כדי לפגוע באזרחים ולהבריח אותנו מהאדמה"

שעות ספורות לאחר גילוי כתובות הנאצה ומעשי ההשחתה במזרח ירושלים, צילומי האבטחה נחשפים: במצלמות של אחד התושבים תועד כיצד הגיעו שלושה אלמונים באישון לילה וגרמו נזק רב לכלי רכב בשכונת בית חנינא. אחד התושבים העיד כי הם "חיים בפחד" בשל ריבוי מקרי ההשחתה באזור והביע חשש מהמשך ההסלמה: "בפעם הבאה יכול להיות פה הרג".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר גילו עשרות תושבים בשכונת בית חנינא במזרח הבירה כי צמיגי מכוניתיהם נוקבו. על אוטובוס שחנה בשכונה רוססה הכתובת "גויים בארץ=אויבים". משטרת ירושלים פתחה בחקירת האירוע והחלה בסריקות אחר חשודים במעשה.

בסרטון נראים שלושה בני אדם ניגשים לאוטובוס שחנה בצד הדרך, מנקבים את צמיגיו ולאחר מכן מרססים את כתובות הנאצה בצדו השני של האוטובוס, שלא נראה לעין המצלמה. לאחר זמן קצר, שבו השלושה - שזהותם לא ידועה בשלב זה - וניקבו צמיגים של מכוניות חונות בסמוך.

כתובות הנאצה שרוססו

"אין ביטחון שזה לא יקרה שוב"

חאפז, אחד התושבים, טען כי השחתה דומה אירעה כבר לפני כמה חודשים: "שמתי מצלמות אבטחה כי זה חוזר כל פעם. שברו פה חלונות וזרקו אבנים, וגרמו הרבה נזק לכלי רכב לפני כמה חודשים. אלו חבר'ה קיצוניים, מתנחלים, שעושים את זה כדי לפגוע באזרחים". חאפז טען כי הנזק נועד על מנת להבריח אותם. "זה נזק כספי לרכב , אבל יש גם מעשים חמורים יותר".

חאפז חלק את תחושותיו תחת האימה ממעשי תג מחיר נוספים: "איך נוכל לחנך את הילדים שלנו ולהרגיע אותם? אין לנו ביטחון שזה לא יקרה שוב". לדבריו, מספר תושבים מהשכונה רצו להקים משמר שכונתי, "אבל זה אסור מבחינת המשטרה".

בחודש שעבר הוגש כתב אישום נגד שלושה צעירים מהשומרון, בגין ביצוע פעולת "תג מחיר". השלושה, יהודה לנדסברג, יהודה סביר ובנימין ריכטר, תושבי חוות גלעד בשנות ה-20 לחייהם, הואשמו בהצתת כלי רכב וריסוס כתובות בכפר פורעתה שבשומרון בחודש נובמבר האחרון.