החשוד בפיגוע הירי בביר זית: מחבל ששוחרר

חודשיים לאחר פיגועי הירי בצומת ג'ית וביישוב ביר זית, עצרו כוחות שב"כ מספר חשודים ואת כלי הנשק ששימשו אותם. חלק מהחשודים הם פעילי "החזית העממית" שכבר היו מעורבים באירועי טרור נגד ישראלים בעבר. השב"כ: "המעצרים מנעו ניסיונות פיגוע נוספים"

פאדי צאדק מוסא ושחה, חשוד בפיגוע (תקשורת שב"כ)

הותר לפרסום כי השב"כ עצר לאחרונה מספר חשודים בביצוע שני פיגועי ירי שהתרחשו ביהודה ושומרון בחודשים האחרונים. אחד מהם, פיגוע ירי לעבר רכב ישראלי בצומת ג'ית והשני פיגוע ירי באזור ביר זית. בשניהם לא היו נפגעים ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפיגוע שהתרחש בסמוך לביר זית בסוף חודש פברואר, נעצרו מספר תושבי היישוב, פעילים של "החזית העממית לשחרור פלסטין", החשודים שהיו מעורבים בהשלכת רימון הלם ובביצוע ירי לעבר עמדת צה"ל. באירוע לא היו נפגעים ישראלים.

במהלך המעצר נהרג אחד החשודים, שסירב להסגיר את עצמו במשך מספר שעות. חשוד נוסף, פאדי צאדק מוסא ושחה, בן 27, הורשע בעבר בביצוע עבירות טרור וריצה מספר עונשי מאסר. הוא הודה בחקירתו בביצוע הפיגוע בביר זית והסגיר רובה מאולתר שבו ביצע את הירי. עוד עלה בחקירתו כי הוא תכנן את הפיגוע לפני מספר חודשים, רכש אמצעי לחימה ואף ביצע "ניסוי כלים".

רובה ששימש את מוסא ושחה בביר זית (תקשורת שב"כ)

אירוע הירי בצומת ג'ית, סמוך ליישוב קדומים, התרחש בינואר האחרון. חברי החוליה ירו לעבר רכב ישראלי ופגעו בו - לא היו נפגעים. לאחר מכן השליכו מטען לעבר רכב חולף נוסף, גם במקרה הזה לא היו נפגעים.

במסגרת חקירת הפיגוע עצרו כוחות הביטחון חמישה חברי חוליה משכם. בשב"כ אומרים כי מעצרם "מנע את המשך התבססותה של החוליה".

בעת המעצר נתפס הרובה ששימש את החוליה בביצוע הפיגוע. עוד עולה מהחקירה כי בחודשיים שקדמו לפיגוע היו שלושה מחברי החוליה מעורבים בשני ניסיונות לביצוע פיגועי ירי נוספים שלא צלחו.