צפו: חיילי צה"ל מיידים אבנים ותוקפים צלמים

במהלך תקרית שאירעה אתמול בשומרון תועדו חיילי צה"ל כשהם תוקפים צלמי עיתונות, מכים אותם ואף מיידים לעברם אבנים. דובר צה"ל: "ההתנהגות המתוארת בסרטון חמורה ולא תואמת את הנחיית המפקדים באזור"

צפו: חיילי צה"ל תוקפים צלמים

סרטון שפורסם ברשת מציג תיעוד של אירוע שהתרחש אתמול (שישי) במהלכו תוקפים חיילי צה"ל צלמי עיתונות באזור נבי סאלח בשומרון. בסרטון נראים החיילים כשהם מנסים להניס את העיתונאים, צועקים לצלמים "עופו מפה" ומגדפים אותם. אחר כך מתועד אחד החיילים כשהוא דוחף אל הקרקע את אחד העיתונאים, ומשליך לעברו אבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי גורם צבאי, לתיעוד קדמה הפרת סדר בלתי חוקית שהתרחשה בשטח צבאי סגור. לטענת הגורם, כ-70 פלסטינים ונציגים של כלי תקשורת יידו אבנים לעבר כוח צה"ל שהיה במקום, כמו גם אל עבר ציר עליו נעים כלי רכב ישראלים. הגורמים מסרו כי הכוח הגיב באמצעים לפיזור הפגנות, והוסיפו כי התמונה המתקבלת מצפייה בסרטון אינה מייצגת את האירועים, שלטענתם כללו יידוי אבנים גם מצד העיתונאים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: ההתנהגות המתוארת בסרטון חמורה ולא תואמת את הנחיית המפקדים באזור. ההנחיות של צה"ל מאפשרות סיקור תקשורתי חופשי במרחב פיקוד המרכז, בכלל ובהפגנות בפרט, הנושא יתוחקר.