נתניהו על החיסול בג'נין: "נפגע במי שפוגע בנו"

בפתח ישיבת הממשלה התייחס ראש הממשלה נתניהו לחיסול המחבל בג'נין ושיבח את הכוחות השטח. "סולק אדם שסיכן את אזרחינו", אמר נתניהו. על מנהרת הטרור שנחשפה אמר: "מדגיש את חשיבות הסדרי הביטחון"

מחבל פלסטיני חוסל ושני סייענים נהרגו בפעולה משולבת של הימ"מ, השב"כ וכוחות צה"ל בג'נין בסוף השבוע. היום (א') התייחס לתקרית שעלולה להבעיר את הגדה המערבית גם ראש הממשלה נתניהו, שהבהיר בפתח ישיבת הממשלה השבועית כי הפעולה מנעה פגיעה באזרחים ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בסוף השבוע כוחותינו פגעו במפגע שגם אירגן התקפות על ישראלים וגם תכנן התקפות על אזרחים חפים מפשע", הדגיש נתניהו. "אני רוצה לשבח את יחידות הימ"מ, יחידות צה"ל, לרבות הנח"ל החרדי והשב"כ, על ביצוע מאוד חשוב של סילוקו של אדם שסיכן את אזרחי ישראל".

המחבל שנהרג הוא חמזה אבו אל-היג'א, בן 22, שלמרות גילו הצעיר היה מבוקש על ידי ישראל במשך מספר שנים. לדברי נתניהו, חיסולו מהווה מסר לפעילי הטרור. "המדיניות שלנו היא לפגוע במי שפוגע בנו ולפגוע במי שמתכנן לפגוע בנו. במקרה הזה שני הדברים קוימו", הדגיש ראש הממשלה.

יום קודם לתקרית בג'נין הותר לפרסום כי צה"ל חשף מנהרה התקפית שנחפרה משטח רצועת עזה לתוך שטח ישראל. הפלסטינים טענו כי מדובר מנהרה ישנה שקרסה ולא בסיכול אקטיבי של פעולת טרור. ראש הממשלה נתניהו התייחס גם לנושא זה, והדגיש כי "מצאנו מנהרה, אחת ממנהרות התקיפה של החמאס, והדברים הללו מבהירים את החשיבות של הסדרי ביטחון קפדניים בכל הסדר עתידי".

"עם ישראל כולו חייב רבות ליחידה וללוחמיה"

סגן ניצב ע', מפקד הכוח של הימ"מ, סיפר על הפעולה: "לוחמי הימ"מ ביצעו מצוד במחנה הפליטים ג'נין אחר חוליית מבוקשים שביקשה לבצע פיגוע בטווח המיידי בתוך שטחי מדינת ישראל. תוך כדי המעצר, המבוקש פתח באש לעבר הלוחמים, כשיושבי הבית, אנשים חפים מפשע, נמצאים בתוכו. הכוח חילץ את יושבי הבית תוך כדי סיכון חיי הלוחמים, ושניים מהם אף נפצעו במהלך החילוץ. לאחר שחולצו בני הבית, הכוח פגע במבוקש והרג אותו".

מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב, הגיע לבקר את שני הלוחמים הפצועים ואמר להם: "הפגנתם אומץ לב, מקצועיות ונחישות יוצאת דופן. בפעילות זו, המצטרפת לרבות אחרות, מנעתם מארגוני הטרור להשיג את מבוקשם והוכחתם שידה הארוכה של כוחות הביטחון תשיג אותם. עם ישראל כולו חייב רבות ליחידה וללוחמיה שמסכנים את חייהם מדי יום״.