דיווח: סוריה חימשה את חיזבאללה בטילים בזמן ההסלמה בדרום

משטר אסד העביר לארגון חיזבאללה טילים לטווח בינוני בלילה בו החלה ההסלמה בדרום בשבוע שעבר, ובזמן שצה"ל תקף מטרות בעזה – כך דיווח העיתון הסעודי "אל ווטן". עוד דיווח העיתון כי צה"ל ביצע תקיפות נוספות בשטח סוריה, מלבד זו שנודע עליה בכלי התקשורת – וכי דמשק בחרה שלא להגיב להן

קיבל טילים מאסד בזמן ההסלמה? נסראללה (חדשות 2)

בזמן שצה"ל פעל ברצועה לאחר ירי הטילים לדרום, יש מי שנערך להסלמה גם בגזרה הצפונית: העיתון הסעודי "אל ווטן" דיווח הבוקר (שבת) כי במהלך תקיפת חיל האוויר בעזה בשבוע שעבר, סוריה פעלה לחמש את חיזבאללה בטילים מתקדמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, משטר אסד העביר לידי ארגון הטרור הלבנוני משלוח של טילים לטווח בינוני וציוד צבאי נוסף בלילה שבין ה-13 ל-14 במרס, במהלכו תקף צה"ל מטרות טרור ברצועת עזה, בתגובה לירי המאסיבי לעבר יישובי הדרום שחודש לאחר תקופה יחסית ממושכת של שקט.

לדיווח אין כל אישור ממקור בישראל, שפועלת למנוע העברות טילים מסוריה לידי חיזבאללה מאז החלה מלחמת האזרחים במדינה.

תקיפות נוספות של ישראל בשטח סוריה?

צה"ל תקף בסוריה יותר מפעם אחת? ארכיון (רויטרס)
בדיווח הוזכרה גם תקיפת צה"ל בשטח סוריה לפני 3 ימים, זאת לאחר תקרית פיצוץ המטען שאירעה בצפון הגולן בה נפצעו 3 חיילי צה"ל, אחד מהם במצב קשה. בעיתון נטען כי תקיפת צה"ל בסוריה שבאה בתגובה לתקרית, לא הייתה היחידה בחודש האחרון - והייתה חלק משרשרת תקיפות לכאורה, שביצעו הכוחות הישראליים.

לדברי המקור הסעודי, משטר אסד ידע על התקיפות של צה"ל ובחר שלא להגיב להן מחשש למבוכה שעלולה להיווצר עקב כך שכוחות ישראלים פועלים באופן "חופשי" בשטחה של סוריה - זאת ללא תגובה מצד הצבא.