החמאס: יעלון היה חשוף לאש כוחותינו

ערוץ אל ג'זירה מפיץ סרטון שצילם ארגון חמאס ובו הוא טוען כי שר הביטחון יעלון היה מצוי בטווח האש שלו. בצילומים שמפיצה הזרוע הצבאית של הארגון, נראה לכאורה שר הביטחון יעלון כאשר הוא מגיע לאמוד מקרוב את עבודות כוחות צה"ל להריסת מנהרות הטרור שנחשפו בעוטף עזה. אמינות הדיווח לא ברורה

בטווח הפגיעה? השר יעלון (אריאל חרמוני, משרד �%)

רשת אלג'זירה הציגה אמש (ו') סרטון שהפיצה הזרוע הצבאית של חמאס, יממה לאחר חשיפת המנהרה שנחפרה ממזרח לחאן יונס. בסרטון נראות תמונות שצילמו אנשי חמאס עמוק באדמה המתעדות את פעילות צה"ל להריסתה, והארגון טוען כי השר יעלון, שהגיע לאמוד את גודלה של המנהרה, היה חשוף לאש החמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ע"פ הדיווח בערוץ החדשות הערבי, מדובר ב"מנהרה איכותית שהובילה למוצב ישראלי בעין השלושה, ונחפרה לאורך ק"מ בתוך שטח ישראל, עד לחשיפתה לפני ימים אחדים".

בהמשך הדיווח נטען כי הזרוע הצבאית של החמאס תיעדה מחאן יונס את פעולות חשיפת המנהרה מעל הקרקע וכן את ביקורי הבכירים במקום בימים האחרונים, בין היתר של שר הביטחון, שלטענת חמאס היה חשוף לאש כוחותיו. כראייה לכך מוצגות תמונות המתעדות לכאורה את יעלון בשעת הביקור כשהחמאס היה יכול לפגוע בו אם רצה. 

צפו בדיווח של אל ג'זירה:

 

אמינות הדיווח אינה ברורה והמידע המוצג בה לא מאומת. קיימת אפשרות כי מדובר בטקטיקה נוספת של לוחמה פסיכולוגית נגד ישראל בה נוקט ארגון חמאס.

צה"ל: "המנהרה היא מהמתקדמות והארוכות שנחשפו עד כה"

המנהרה שעומקה 20 מטרים ואורכה מגיע לעשרות מטרים, נחשפה ביום שלישי האחרון בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לידי גורמי הביטחון. כוחות צה"ל עוסקים בחשיפתה והריסתה של המנהרה במסגרת פעילות מבצעית שניהלה אוגדת עזה.

אמנם בחמאס הודיעו ביום חמישי כי מדובר במנהרה ישנה, אך בצה"ל אומרים כי מנהרת הטרור שנחשפה היא אחת המשוכללות, המתקדמות והארוכות שנחשפו עד כה. ייתכן ומדובר במנהרה הגדולה ביותר שהתגלתה אי פעם בגזרה הדרומית. בחודש אוקטובר האחרון נחשפה מנהרה באורך של כקילומטר, שנחפרה מרצועת עזה לשטח ישראל והגיעה לטווח של כשני קילומטרים מקיבוץ עין השלושה.