חמאס: "ישראל טוענת שחשפה מנהרה, אך היא ישנה"

במסיבת עיתונאים שכינס הארגון, טען אחד הבכירים כי בניגוד לדיווחים, "המנהרה שנחשפה קרסה לפני שלושה ימים בעקבות פגעי מזג האוויר הקשים במהלך החורף". עוד הוסיף: "נמשיך להתכונן לעימות עם האויב"

ארכיון (רויטרס)

ארגון חמאס כינס הערב (ה') מסיבת עיתונאים שבמהלכה התייחסו מספר בכירים בו לחשיפת המנהרה על ידי צה"ל. דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, אמר כי "האויב הציוני הודיע על חשיפת מנהרה שלנו", והוסיף כי "הם (ישראל) מציגים זאת כהישג חשוב, אבל לא מדובר במנהרה חדשה או סיכול פיגוע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המנהרה נחשפה לפני שלושה ימים על ידי ישראל, לאחר שפגעי מזג האוויר הקשה במהלך החורף הובילו לקריסתה", אמר אבו-עוביידה. "אנו נמשיך להתכונן לעימות עם ישראל כל עוד דם זורם בעורקינו. זה חלק מההגנה על בני עמנו מפני התוקפנות היומ-יומית על עזה. אל לה לישראל לשמוח, חמאס יודע את הדרך היטב ויודע איך לגבות מהאויב מחיר כבד".

המנהרה האחרונה נחשפה באוקטובר

בחודש אוקטובר האחרון נחשפה מנהרה באורך של כקילומטר, שנחפרה מרצועת עזה לשטח ישראל והגיעה לטווח של כשני קילומטרים מקיבוץ עין השלושה.

בסרטון שפורסם לאחר חשיפת המנהרה בחודש אוקטובר, נראים חיילי צה"ל בכניסה למנהרה, המחופה מכל צדדיה בבטון. עם הכניסה למנהרה, התגלה כי בתוכה הותקנה גם רשת חשמל מאולתרת שמטרתה להאיר את התעלות החשוכות שנחפרו.

כוח צה"ל שחשף את המנהרה וחדר לתוכה, מצא בה כפפות עבודה עבות וכלי ברזל, שככל הנראה שימשו לחפירה של המנהרה. בנוסף, נמצאו בפנים גם עטיפות של מזון שאכלו הפועלים שעמלו על בנייתה.