"המחבל הגיח כשסכין שלופה בידו"

לוחם משמר הגבול שנקלע לניסיון פיגוע דקירה בירושלים וניטרל את המחבל עם המאבטחים שהיו עמו, משחזר את השתלשלות האירועים. "אני שמח שהאירוע הסתיים ללא נפגעים", אמר הלוחם, "אין לי ספק שכל לוחם היה פועל בדיוק כמוני". מפקד מג"ב: "במענה מבצעי, מהיר ונחוש הם מנעו את החמרת האירוע"

המשמרת השגרתית שהפכה לניסיון פיגוע דקירה: סמ"ש ל', לוחם משמר הגבול, שיחזר לפנות בוקר (שבת) את הרגעים הדרמטיים שבהם הוא וחבריו הצליחו לנטרל את המחבל שניסה לדקור שוטרים במחסום א-זעיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במהלך משמרת שגרתית במחסום א-זעיים שמעתי לפתע קולות ירי מעמדת הבידוק הסמוכה", סיפר ל'. "רצנו לעבר המקום כשלפתע זיהיתי את המחבל מגיח לעברנו כשסכין שלופה בידו".

מחסום א-זעיים, הלילה (דובר המשטרה)

"קראנו לו לעצור", הוסיף ל', "וכשהוא המשיך לרוץ לעברנו ביצענו, המאבטחים ואני, ירי מדויק לעברו - ונטרלנו אותו. אני שמח שהאירוע הסתיים באופן הזה וללא נפגעים. אין לי ספק שכל לוחם היה פועל בדיוק כמוני".

מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב, שיבח את הלוחמים והמאבטחים שנטרלו את המחבל. "הם גילו עירנות ומקצועיות בדיוק כפי שמצופה מהם", אמר יעקב. "במענה מבצעי, מהיר ונחוש הם מנעו את החמרת האירוע".

עלי סעיד אבו רנאם, המחבל שנהרג הלילה (דובר המשטרה)

המחבל נפצע אנושות מהירי ולאחר זמן קצר נקבע מותו

המחבל, נער פלסטיני בן 16, ניסה לדקור בלילה שוטרת מכוח מג"ב במחסום א-זעיים במזרח ירושלים. לוחמי כוח מג"ב שאיישו נקודת בידוק סמוכה למחסום זיהו את הנער, שהתקרב למקום ועורר את חשדם. לפתע פתח הנער, עלי סעיד אבו ראנם תושב שכונת א-טור הסמוכה, בריצה לעבר הלוחמים כשהוא אוחז בידו בסכין גדולה. אחד מהלוחמים ניסה להדוף אותו, אך זה המשיך בריצה לעבר המחסום הסמוך.

הלוחמים פתחו במרדף אחר המחבל תוך שהם מבצעים נוהל מעצר חשוד. משלא נענה הנער לקריאות והמשיך לעבר המחסום, ירו בו הלוחמים והמאבטחים שאיישו את המחסום. כתוצאה מהירי נפגע הנער אנושות, ובהמשך נקבע מותו על ידי צוותי מד"א שהגיעו למקום.

המחבל ניסה לדקור שוטרת מג"ב (דובר המשטרה)


מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ׳יקו) אדרי שהגיע לזירת האירוע, שיבח את פעולותיהם של הלוחמים והמאבטחים ואמר כי "הפעילות הנחושה מנעה פגיעה בנפש". המחסום בו אירעה התקרית ממוקם על כביש 1, המחבר בין מזרח ירושלים למעלה אדומים הסמוכה, ונחשב לנקודת מעבר מרכזית באזור.