הותר לפרסום: מנהרה התקפית נחשפה בעוטף עזה

כוחות צה"ל הצליחו לחשוף את המנהרה, שנחפרה מרצועת עזה לשטח ישראל. פתח המנהרה אותר באזור עוטף עזה, וארגון חמאס טען בתגובה כי "האויב הציוני מציג זאת כהישג חשוב, אבל לא מדובר במנהרה חדשה או סיכול פיגוע"

מנהרה התקפית נחשפה. ארכיון (רויטרס)

הותר לפרסום: צה"ל חשף אתמול (ה') מנהרה התקפית, שנחפרה משטח רצועת עזה לתוך שטח ישראל. פתח המנהרה נמצא בעוטף עזה. הפלסטינים טוענים, עם זאת, כי מדובר במנהרה ישנה שקרסה ולא בסיכול אקטיבי של פעולות הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארגון חמאס כינס אתמול מסיבת עיתונאים, במהלכה התייחסו בכירים בארגון לחשיפת המנהרה. דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, אמר במסיבת העיתונאים כי "האויב הציוני הודיע הערב על חשיפת מנהרה שלנו ממזרח לחאן יונס".

דובר התנועה הוסיף כי "הם מציגים זאת כהישג חשוב, אבל לא מדובר במנהרה חדשה או סיכול פיגוע. המנהרה נחשפה לפני שלושה ימים על ידי ישראל, לאחר שפגעי מזג האוויר הקשה במהלך החורף הובילו לקריסתה".

"אנו נמשיך להתכונן לעימות עם ישראל כל עוד דם זורם בעורקינו", הוסיף אבו עוביידה. "זה חלק מההגנה על בני עמנו מפני התוקפנות היומיומית על עזה. אל לה לישראל לשמוח, חמאס יודע את הדרך היטב ויודע איך לגבות מהאויב מחיר כבד".

המנהרה האחרונה נחשפה באוקטובר

בחודש אוקטובר האחרון נחשפה מנהרה באורך של כקילומטר, שנחפרה מרצועת עזה לשטח ישראל והגיעה לטווח של כשני קילומטרים מקיבוץ עין השלושה.

בסרטון שפורסם לאחר חשיפת המנהרה בחודש אוקטובר, נראים חיילי צה"ל בכניסה למנהרה, המחופה מכל צדדיה בבטון. עם הכניסה למנהרה, התגלה כי בתוכה הותקנה גם רשת חשמל מאולתרת שמטרתה להאיר את התעלות החשוכות שנחפרו.

כוח צה"ל שחשף את המנהרה וחדר לתוכה, מצא בה כפפות עבודה עבות וכלי ברזל, שככל הנראה שימשו לחפירה של המנהרה. בנוסף, נמצאו בפנים גם עטיפות של מזון שאכלו הפועלים שעמלו על בנייתה.