נציג המורדים בסוריה: "חיזבאללה הניח את המטען בגבול"

אמש, לראשונה, תקף צה"ל מטרות של צבא סוריה בעומק השטח סוריה, בעקבות המטענים שהופעלו על רכבי סיור ברמה ופצעו ארבעה חיילים. נציג המורדים בסוריה, בריאיון מיוחד משטח סוריה, טען כי חיזבאללה אחראי להנחת המטען ולהתחממות הגזרה

השקט בצפון הופר - מי אשם? נציג של המורדים הסורים טוען כי ארגון חיזבאללה הניח את המטען בגבול הצפון, ממנו נפצעו ארבעה חיילי צה"ל. בשיחה בלעדית עם חדשות 2, האשים היום (ד') הנציג הבכיר את חיזבאללה בביצוע הפיגוע ובהתססת הגזרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנציג, מקור יודע דבר באחת הערים המרכזיות בהן משתוללת הלחימה בסוריה, אמר באופן חד משמעי כי מי שעמד מאחורי הפיגוע הוא ארגון החיזבאללה. בשיחה הזהיר הנציג ממתרחש במשולש הגבולות - סוריה, ישראל ולבנון - משם חיזבאללה הסתנן לדבריו על מנת לבצע את הפיגוע.

"באזור הגבול בין שלוש המדינות הסתננו פעילי חיזבאללה לעומק מאות מטרים, ויש מקורות המעריכים שמדובר ב-500 מטרים. הם הניחו מטען נפץ הנשלט מרחוק", אמר בשיחה עם חדשות 2.

לדבריו, צבא אסד אינו מסוגל, וגם אינו מעוניין, לפתוח חזית מול ישראל ולהיכנס לקרבות שריון. לטענתו, אסד מעוניין בלחימה מול המורדים בהרי לבנון, ועל כן האפשרות שאסד עומד מאחורי הפעולה מגוחכת בעיניו: "המשטר לא יעז להגיב תגובה צבאית. הוא יצדיק את עצמו ויגיד שוב ושוב שהוא עוד יגיב, כמו בפעמים הקודמות. הוא לא יוכל להגיב. הוא וישראל היו בעלי ברית", ציין הנציג, שעומד בקשר ישיר עם המורדים בכל הגזרה של דרום המדינה - בחורן, בגולן וגם למרגלות החרמון.