קצין נפצע מהמטען בגבול הצפון - ורוצה לחזור לגדוד

יממה לאחר המטען שהתפוצץ בגבול, ארבעת החיילים שנפצעו נמצאים בטיפול ובהתאוששות בבית החולים רמב"ם בחיפה. אביו של אחד הפצועים אמר כי "אם זה היה תלוי בבני, הוא היה חוזר לגדוד היום", והביע תקווה כי "להבא יהיו תוצאות טובות בלי נפגעים"

החלמה מהירה: יממה לאחר הנחת המטען בגבול הצפון, בה נפצעו ארבעה חיילי צה"ל, סיפר היום (ד') אביו של אחד הפצועים על התחושות הקשות לאחר קבלת ההודעה הקשה. "בנסיעה לבית החולים היינו בחוסר ודאות ועברו לנו מחשבות לא נעימות בראש אבל קיווינו לטוב‎", סיפר ב', אביו של אחד הקצינים שנפצע בתקרית וצפוי להשתחרר בקרוב מבית החולים רמב"ם בחיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ב', אביו של רס"ן א', סגן מפקד גדוד 202 של חטיבת הצנחנים שנפצע אתמול באורח קל בתקרית האש בגבול הצפון, אמר כי מצב בנו "בסדר גמור, והוא סובל מפציעות קלות ביותר". האב העריך כי "תוך יום יומיים הוא ישתחרר מבית החולים וימשיך להוביל את החיילים. אם זה היה תלוי בו היום היה חוזר לגדוד‎".

לבוש בחולצה אדומה ועליה סמל חטיבת הצנחנים סיפר האב, בעצמו בוגר גדוד 202 בחטיבת הצנחנים, על גאוות היחידה שלו. "אני בעצמי נכה צה"ל מכמה פעולות שבהן השתתפתי ומורשת הקרב אצלי במשפחה היתה תמיד בצנחנים. חינכתי את משפחתי לשירות קרבי בצנחנים ואני אומר לדור הצעיר לא לפחד ולהתגייס לצנחנים. אני מקווה שלהבא יהיו תוצאות טובות בלי נפגעים".

"אסד אחראי", יעלון (רויטרס)

"הנחת המטען - ניסיון חטיפה"

לאחר הנחת המטען, כוח צה"ל תקף בשעות הלילה מספר יעדים בשטח סוריה. המטרות שהותקפו כוללות מפקדות וסוללות ארטילריה של צבא סוריה - ובנוסף, הותקף מחנה אימונים השייך לצבא הסורי. בגזרת הצפון נשמרת גם הבוקר כוננות גבוהה מחשש לחידוש פעולות טרור נגד חיילי צה"ל.

"צה"ל תקף מספר מטרות של צבא וגורמי ביטחון סוריים ברמת הגולן הסורית אשר אפשרו וסייעו לביצוע פעולת טרור אתמול בשעות אחר הצהריים בה נפגעו 4 מכוחותינו", נכתב בהודעת דובר צה"ל. "צה"ל שומר לעצמו את הזכות לפעול בכל דרך ובכל זמן שיראה לנכון כדי להגן על תושבי המדינה". מספר שעות בלבד לאחר הפיצוץ, רשת "אל-ערבייה" דיווחה כי האירוע היה "ניסיון לחטוף חייל". לפרסום אין אישור מכל מקור ישראלי.

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, התייחס הבוקר לתקיפת צה"ל: "הלילה תקפו כלי טיס של חיל האוויר מספר מטרות של גורמי צבא וביטחון סוריים, אשר אפשרו וסייעו לפעולת הטרור אתמול, בה הופעל מטען נגד כוח צה"ל שסייר בתוך שטח ישראל ופגע בארבעה לוחמי צנחנים. לא נסבול כל הפרה של הריבונות שלנו ופגיעה בחיילינו ואזרחינו, ונגיב בנחישות ובעוצמה כלפי כל מי שיפעל נגדנו, בכל עת ובכל מקום, כפי שעשינו זאת הלילה. מי שינסה לפגוע בנו - דמו בראשו".