4 שנות מאסר לאסיר שתכנן לחטוף חייל

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר ארבע שנות מאסר על אסיר ביטחוני שתכנן בשיתוף ערבים-ישראלים ופעיל טרור מעזה לחטוף חייל צה"ל בפעולה שסוכלה על ידי כוחות הביטחון. הוא הודה במעשה. סניגורו: "הוא היה מתוסכל כי לא שחררו אותו בעסקת שליט"

שחרור אסירים פלסטינים. ארכיון (AP)

ארבע שנות מאסר נגזרו היום (ד') על איברהים גנימאת, אסיר ביטחוני שהורשע בקשירת קשר לניסיון חטיפת חייל צה"ל לפני כשנתיים, במטרה להביא לשחרורם של אסירים ביטחוניים נוספים. גנימאת כבר מרצה מאסר עולם בגין עבירות של רצח ואונס, וכעת יתווספו לעונשו ארבע שנים נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גנימאת הודה כי נפגש במהלך חודש ינואר 2012 עם שני בני מיעוטים שבאו לבקר אותו בכלא שקמה שבאשקלון. במהלך הפגישה תכננו השלושה לחטוף חייל צה"ל בסיוע פעיל טרור מרצועת עזה, פעולה שסוכלה על ידי גורמי הביטחון בחודש מאי באותה השנה.

סנגורו של המורשע טען כי המניע לתכנון הפעולה היה תסכולו של גנימאת מהעובדה כי הוא לא שוחרר במסגרת עסקת שליט, ורצונו לגרום לשחרור אסירים ביטחוניים.

גנימאת הודה במסגרת הסדר הטיעון בעבירות של מגע עם סוכן חוץ וקשירת קשע לפשע של חטיפה לצורך סחיטה. על גנימאת, שלא צפוי להשתחרר בקרוב, נגזרו גם 12 חודשי מאסר על תנאי. "למרבה המזל, לא היו פגיעות בנפש בעקבות מעשיו", קבע השופט נתן זלוצ'ובר.

עוד קבע השופט כי "הנאשם פגע בערכים החברתיים החשובים של ביטחון המדינה, אזרחיה וחייליה". השופט הוסיף: "פוטנציאל הפגיעה בביטחון המדינה כתוצאה מחטיפת חייל הוא עצום". לדבריו, "לשיקולי הרתעה יש משמעות עצומה בכל הקשור לעבירות ביטחון. גם ריצוי תקופת מאסר ממושכת לא מעניק חסינות".