ארבעה חיילים נפגעו ממטען בגבול סוריה; צה"ל השיב בירי ארטילרי

הותר לפרסום: חייל נפצע קשה ו-3 אחרים קל ובינוני ממטען. אחד מהם סמג"ד. האירוע התרחש בשעה שהארבעה בדקו תנועה חשודה ליד גדר הגבול בצפון הגולן. צה"ל הגיב בירי ארטילריה לעבר מטרות בסוריה. ראש הממשלה נתניהו: "הגבול מתמלא בגורמי ג'יהאד וחיזבאללה"

אירוע חמור בגבול הצפון: ארבעה חיילים נפצעו היום (ג') אחד מהם במצב קשה, שניים קל ואחד בינוני, כשמטען חבלה הופעל לעבר ג'יפ סיור צה"לי שעבר באזור גדר הגבול עם סוריה בצפון רמת הגולן, סמוך למג'דל שמס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למקום הוזעקו כוחות רפואה שפינו את הפצועים, בהם סגן מפקד גדוד שנפצע באורח בינוני, לבית החולים רמב"ם בחיפה באמצעות שניח מסוקים צבאיים. צה"ל השיב בירי ארטילרי כבד לעבר שורה של מטרות בסוריה.

בשלב זה לא ברור מי אחראי לאירוע וכעת נבדק האם מדובר במטען שהונח או במוקש. מחקירה ראשונית עולה כי החיילים ירדו לבדוק תנועה חשודה באזור הגדר - ואז אירע הפיצוץ. כוחות רבים נמצאים בזירה כדי לברר את נסיבות המקרה.

נתניהו: "נפעל בתקיפות" (חדשות 2)

המסוק שבו פונו החיילים (שי שפירא)

סגן מנהל בית החולים רמב"ם ד"ר מיכאל הלברטל אמר בשיחה עם חדשות 2 כי "כל הפצועים סובלים מפציעות רסיסים בפלגי גוף שונים. הפצוע הראשון נמצא בחדר ניתוח והשלושה האחרים נמצאים בבירור שבמהלכו יוערכו מידות פציעותיהם לקראת המשך הטיפול".

הגזרה מתחממת? (חדשות 2)

זירת האירוע (חדשות 2)

נתניהו: "הגבול עם סוריה מתמלא בגורמי ג'יהאד וחיזבאללה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב על האירוע זמן קצר לאחר שהתרחש. "כוח צה"ל עלה על מטען ברמת הגולן", אמר בפתח ישיבת הסיעה. "אני מבקש לשלוח איחולי החלמה מהירה ושלמה לפצועים. הגבול עם סוריה מתמלא לאחרונה בגורמי ג'יהאד וחיזבאללה, והדבר הזה מציב אתגר חדש למדינת ישראל".

"בשנים האחרונות הצלחנו לשמור על שקט מול מלחמת האזרחים בסוריה", המשיך נתניהו, "וגם כאן נפעל בתקיפות כדי לשמור על ביטחון ישראל".

הטיפול בפצועים (חדשות 2)

מדובר בתקרית נוספת בשורה של אירועים בגבול הצפון בעת האחרונה: רק בשבוע שעבר כוח צה"ל זיהה חוליית מחבלים שניסתה להניח מטען חבלה בסמוך לגדר הגבול באזור צפון רמת הגולן. הכוח הגיב בירי פגזים וירי מנשק קל. מצה"ל נמסר אז שזוהתה פגיעה במטרה וכי ככל הנראה מדובר בסורים שנשלחו למקום על ידי ארגון חיזבאללה בלבנון.

גם הגזרה הלבנונית מתחממת בימים האחרונים. בסוף השבוע האחרון הונח מטען נגד סיור של צה"ל באזור הר דב. לא היו נפגעים או נזק בתקרית, והצבא השיב בירי עשרות פגזים למספר נקודות חשודות בלבנון, ביניהן מוצב של חיזבאללה.

יממה לאחר מכן פתחו חיילי צה"ל לעבר רועי צאן שהתקרבו בצורה מחשידה לעבר הגדר סמוך לכפר רג'ר שבאמצע הגליל - החשודים נמלטו אז חזרה לשטח לבנון, בתקרית שבה לא היו נפגעים.