אישום: חייל שפך בקבוק שתן על קצין בדרגת סגן-אלוף

החייל לא הסתפק בכך, ועל פי כתב האישום נגדו הוא אף איים על הקצין הבכיר בסכין. "בוא תתעסק איתי", התגרה בו. ניסיונותיו של המפקד להרגיע אותו לא עזרו – ולאחר המעשים הוא ברח

אילוסטרציה (חדשות 2)

לבית הדין הצבאי הוגש כתב אישום נגד חייל בבית הספר הצבאי לחימוש (בה"ד 20) בגין שורה של עבירות אלימות שעניינן, בין היתר, אלימות כלפי מפקד בכיר ואיום עליו, עת שימש האחרון בתפקידו. זאת, לטענתו של החייל, בשל יחסו של המפקד אליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעובדות כתב האישום עולה כי הנאשם הטיל את מימיו לתוך בקבוק יותר מעשר פעמים, מתוך מטרה לשפוך את תוכנו על מפקדו, קצין בדרגת סגן אלוף. לאחר מכן, הגיע הנאשם לבסיס יחידתו תוך שהוא מחזיק בבקבוק המכיל ליטר וחצי שתן והתקדם לכיוון משרדו של מפקדו.

על פי כתב האישום, בהגיעו למקום, פנה הנאשם אל מפקדו ואמר לו "קח", ומיד לאחר מכן, שפך לכיוונו את כל תוכן הבקבוק. בהמשך, תוך שמפקדו ניסה להרגיעו, זרק החייל את הבקבוק על שולחן שבמשרדו ושלף סכין שלהבה באורך 12 ס"מ שהייתה בכיס מכנסיו ונפנף בה.

הנאשם לא הסתפק בכך: על פי כתב האישום הוא הצביע עם להב הסכין לכיוון אמצע פלג גופו של מפקדו, במרחק של כחצי מטר, תוך שאמר לו "בוא תתעסק איתי" או מילים בעלות משמעות דומה. לאחר מכן ברח מהמקום.

החייל, שמיוצג על ידי סרן אבי פינרסקי מהסנגוריה הצבאית, יישאר במעצר, זאת בהתאם להחלטת בית הדין הצבאי.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv