חשד לפיגוע דריסה: 4 שוטרי מג"ב נפגעו קל

רכב דהר אל עבר לוחמי מג"ב שאבטחו את ציר 60 סמוך לבית אומר שליד חברון. קצין שנפגע פתח בירי לעבר הגלגלים ועצר את הרכב שהספיק לפגוע ב-3 לוחמים נוספים. הנהג טען כי לחץ בטעות על דוושת הגז במקום הברקס, אך במשטרה חושדים כי מדובר בפיגוע. שניים מהשוטרים פונו במצב קל לבית החולים הדסה ושניים טופלו במקום.

פלסטיני דרס הערב (ש') ארבעה לוחמים של מג"ב, שעמדו במחסום בכניסה לבית אומר. שניים מהחיילים נפצעו קל ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה ושניים אחרים קיבלו טיפול רפואי במקום. במשטרה חושדים כי מדובר בניסיון פיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בשעה 20:50. רכב מסוג סיטרואן נסע אל עבר לוחמי מג"ב בשעה שאבטחו את ציר 60, סמוך לתחנת דלק באזור בית אומר שליד חברון.

קצין שנפגע מהרכב ירה כדור אחד לעבר גלגלי הרכב ועצר אותו. נהג הרכב, בן 33 נעצר ונלקח לחקירה. בחקירתו טען החשוד בתחילה כי לחץ בטעות על דוושת הגז במקום על הברקס, אולם מבדיקה ראשונית עלה כי הרכב גנוב ומדובר בחשד לפיגוע דריסה.

בתחילת השבוע, בזמן מארב של כוחות צה"ל לתפיסת מיידי אבנים באזור בית אל, החיילים פתחו באש לעבר פלסטיני שיידה אבנים לעבר רכב ואוטובוס ישראלי. הפלסטיני נהרג כתוצאה מהירי לאחר שנפגע בראשו.

באותו היום, התרחשה תקרית שחוללה בעקבותיה סערה מדינית, לאחר ששופט ירדני בשם ראאד זייתר נהרג מירי צה"ל במעבר אלנבי. מתחקור ראשוני של צה"ל עלה, כי זייתר התכוון להגיע ולבקר קרובים בשכם ונורה בידי כוחות צה"ל לאחר שרץ לעבר אחד החיילים בקריאות "אללה אכבר" וניסה לחטוף את נשקו.