רופא גדודי מואשם: ליטף חיילים והציע להם לישון "כפיות"

כתב אישום הוגש השבוע בבית הדין הצבאי נגד רופא גדודי בגין התנהגות בלתי הולמת בגוון מיני. מכתב האישום עולה כי הרופא צילם חיילים בשנתם, ליטף אותם – והציע להם לישון כפיות. בין היתר הוא נהג לכנות חיילים "יפה שלי, חמוד שלי"

למצולמים אין קשר לנאמר (AP)

רופא גדודי, קצין בדרגת סגן, מואשם בהתנהגות שאינה הולמת, בגוון מיני, כלפי חייליו בגדוד. בין היתר, הוא מואשם שליטף את חייליו, נשק לכמה מהם על ראשם, צילם אותם ישנים ואף הציע להם לישון "כפיות". לבית הדין הצבאי הוגש השבוע כתב האישום בעניינו שמפרט את דרכי התנהלותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב האישום עולה כי הרופא נהג לצלם את חייליו כשהם ישנים, באמצעות מכשיר הטלפון הסלולרי שלו, וכן להציע לחייליו לישון צמודים אליו במיטה "כפיות". באחד המקרים, כשהגיע להעיר את אחד מחייליו משינה, הוא הפשיל את השמיכה בה היה מכוסה עד למותניו, עד שנגלה פלג גופו העליון, הניח את ראשו על חזהו של החייל ואף עיסה את כתפיו תוך שהוא מפציר בו להתעורר. לבסוף הרים אותו הנאשם בכוח מן המיטה והוציא אותו מן החדר.

בנוסף, על פי האישום, הרופא נהג לחבק את חייליו כשהיה פוגש בהם, באופן שגרם להם לאי נוחות. "הוא נהג להעירם משינה בבוקר באמצעות ליטופים, ללטפם באופן דומה במהלך היום ואף לכנותם בכינויי חיבה כגון, 'יפה שלי', 'חמוד שלי' וכיו"ב". כמו כן, הוא נשק לכמה מחייליו על ראשם כאות תודה על משימות שביצעו לשביעות רצונו.

בבית הדין צוין כי כתב האישום הוגש נוכח החריגה הברורה מאמות מידה המצופות מקצינים ומפקדים בצה"ל אשר באה לידי ביטוי בהתנהגותו המתוארת לעיל של הקצין.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv