גבול הצפון: חשודים ניסו להתקרב לגדר, צה"ל השיב בירי

יום לאחר הנחת המטען לסיור של צה"ל בגבול ישראל-לבנון, ניסו מספר רועי צאן להתקרב לגדר באזור כפר רג'ר. חיילי צה"ל הגיבו בירי והחשודים נסוגו. התקרית הסתיימה ללא נזק או נפגעים

חמושים ניסו להתקרב לגדר (רויטרס)

מתוח בצפון: אחרי שאמש הונח מטען נגד סיור של צה"ל באזור הר דב, ירו היום (ש') חיילי צה"ל לעבר רועי צאן שהתקרבו לעבר הגדר סמוך לכפר רג'ר שבאצבע הגליל. החשודים נסוגו בחזרה לשטח לבנון. לא היו נפגעים בתקרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול סיור של צה"ל עם שני האמרים ממוגנים עלה על מטען שהונח בגבול ישראל-לבנון. לא היו נפגעים או נזק. הצבא השיב בירי עשרות פגזים למספר נקודות חשודות בלבנון, ביניהן מוצב של חיזבאללה.

רשת אל מנאר של חיזבאללה דיווחה כי בתגובה להנחת המטען, צה"ל הפגיז מוצב בשטח לבנון ליד הכפר חלתא. תושב הכפר סיפר כי לפחות שישה או שבעה פגזים נורו לאזור.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בממשלת לבנון ובארגון החיזבאללה אחראים על כל נסיון פגיעה בחיילי ובתושבי ישראל, וצה"ל שומר לעצמו את הזכות לפעול בכל דרך וזמן שייראה לנכון כדי להגן על תושבי המדינה".

מטען נגד סיור צה"ל (חדשות 2)

מדובר בתקרית נוספת בשורה של אירועים בגבול הצפון בזמן האחרון. רק בשבוע שעבר כוח של צה"ל זיהה חוליית מחבלים שניסתה להניח מטען חבלה בסמוך לגדר הגבול באזור צפון רמת הגולן. הכוח הגיב בירי פגזים וירי מנשק קל. מצה"ל נמסר אז שזוהתה פגיעה במטרה. לא היו נפגעים בקרב החיילים.

על פי הדיווח, החיילים בשטח זיהו מספר דמויות חשודות שהתקרבו לגדר, ככל הנראה בניסיון לפגוע בחקלאים שעבדו במטעים הסמוכים. גורמים בצה"ל מאשימים כי מדובר בפעולה בהכוונת ארגון חיזבאללה והרחיקו את החקלאים מאזור הגבול.