ארגון מורדים סורי: "ניסינו לפגוע ביחידות האויב הציוני"

ארגון המקושר לאל-קאעידה נטל אחריות על הנחת המטען בגבול לבנון לעבר סיור של צה"ל. צה"ל השיב אש לעבר מספר מוקדים בלבנון, ורשת "אל מנאר" דיווחה כי מוצב של החיזבאללה נפגע מהירי, ושריפות פרצו כתוצאה מהירי. צה"ל: "רואים בלבנון ובחיזבאללה אחראים"

לקיחת אחריות על התקרית בגבול הצפון: ארגון מורדים סורי, המקושר לאל-קאעידה, נטל אחריות על הנחת המטען בגזרת הר דב הערב (ו'), שכוון לדבריו כלפי "יחידת הצבא הציוני בסמוך לגבול". כלי התקשורת הלבנוניים דיווחו על ירי רב מכיוון ישראל, שגרם לשריפות יער ולנזק למבנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הארגון הסורי המקושר לאל-קאעידה, "המדינה האיסלאמית של עירק וסוריה הגדולה" (ISIS), נטל אחריות על הפיצוץ. מקורות ביטחוניים דיווחו ל"דיילי סטאר" הלבנוני כי ישראל ירתה באזור חוות שבעא, בתגובה להפעלת המטען. צבא לבנון אישר כי לאחר שהופעל מטען לעבר כוח צה"ל, "כוחות ישראלים ירו מספר פצצות, מתוכן תשע שנפלו בחוות בסטרה ובחלתא בתוך לבנון". רשת "אל מנאר" של ארגון חיזבאללה דיווחה כי הירי בוצע לעבר מוצב בשטח לבנון ליד הכפר חלתא. תושב הכפר סיפר כי לפחות שישה או שבעה פגזים נורו לאזור.

בנוסף, רשת "אל מנאר" דיווחה כי הירי הישראלי גרם לשריפת יער במספר אזורים. "האויב הישראלי גם ירה במכונות ירייה ופצצות תאורה מכיוון משגב עם לעבר העיר הלבנונית עדסייה", נכתב באתר הרשת של החיזבאללה. כמו כן דיווחה התקשורת הלבנונית על תנועה ערה של מטוסים ישראלים בשמי לבנון.

בשעות הערב עלה סיור של צה"ל, עם שני האמרים ממוגנים, על מטען שהונח באזור הר דב בגבול ישראל-לבנון. אין נפגעים באירוע ולא נגרם נזק. מספר חיילים פונו לבדיקות לשלילת נזקי הדף מהפיצוץ. הצבא השיב בירי עשרות פגזים למספר נקודות חשודות בלבנון, ביניהן מוצב של חיזבאללה.

מדובר צה"ל נמסר כי "כוח צה"ל השיב בירי טנקים לעבר יעד טרור של ארגון חיזבאללה, וזוהתה פגיעה במטרה‎. צה"ל רואה בממשלת לבנון ובארגון החיזבאללה אחראים על כל נסיון פגיעה בחיילי ובתושבי ישראל, וצה"ל שומר לעצמו את הזכות לפעול בכל דרך וזמן שייראה לנכון כדי להגן על תושבי המדינה". מוקדם יותר תושבים באזור דיווחו ששמעו שני פיצוצים חזקים. תושבים וחקלאים המתגוררים סמוך לגבול קיבלו הנחיה שלא להתקרב לגדר הגבול.

חיילים במקום הפיצוץ (חדשות 2)

תגובת צה"ל לירי (אתר חיזבאללה)

רק בשבוע שעבר כוח של צה"ל זיהה חוליית מחבלים שניסתה להניח מטען חבלה בסמוך לגדר הגבול באזור צפון רמת הגולן. הכוח הגיב בירי פגזים וירי מנשק קל. מצה"ל נמסר אז שזוהתה פגיעה במטרה. לא היו נפגעים בקרב החיילים.

על פי הדיווח, החיילים בשטח זיהו מספר דמויות חשודות שהתקרבו לגדר, ככל הנראה בניסיון לפגוע בחקלאים שעבדו במטעים הסמוכים. גורמים בצה"ל מאשימים כי מדובר בפעולה בהכוונת ארגון חיזבאללה והרחיקו את החקלאים מאזור הגבול.