מטען הופעל לעבר כוח צה"ל, מוצב חיזבאללה הופגז

סיור של צה"ל עם שני האמרים ממוגנים, שיצא לסיור בגבול לבנון, עלה על מטען שהונח בגבול. אין נפגעים באירוע ולא נגרם נזק. הצבא השיב בעשרות פגזים וירי טנקים. יעד של חיזבאללה הופגז. צה"ל: "רואים בלבנון ובחיזבאללה אחראים"

עוד תקרית בגבול הצפון: סיור של צה"ל עם שני האמרים ממוגנים עלה על מטען שהונח באזור הר דב בגבול ישראל-לבנון. אין נפגעים באירוע ולא נגרם נזק. הצבא השיב בירי עשרות פגזים למספר נקודות חשודות בלבנון, ביניהן מוצב של חיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשת אל מנאר של חיזבאללה דיווחה כי בתגובה להנחת המטען, צה"ל הפגיז מוצב בשטח לבנון ליד הכפר חלתא. תושב הכפר סיפר כי לפחות שישה או שבעה פגזים נורו לאזור.

מדובר צה"ל נמסר כי "כוח צה"ל השיב בירי טנקים לעבר יעד טרור של ארגון חיזבאללה, וזוהתה פגיעה במטרה‎. צה"ל רואה בממשלת לבנון ובארגון החיזבאללה אחראים על כל נסיון פגיעה בחיילי ובתושבי ישראל, וצה"ל שומר לעצמו את הזכות לפעול בכל דרך וזמן שייראה לנכון כדי להגן על תושבי המדינה".

מוקדם יותר תושבים באזור דיווחו ששמעו שני פיצוצים חזקים. תושבים וחקלאים המתגוררים סמוך לגבול קיבלו הנחיה שלא להתקרב לגדר הגבול.

חיילים במקום הפיצוץ (חדשות 2)

תגובת צה"ל לירי (אתר חיזבאללה)

רק בשבוע שעבר כוח של צה"ל זיהה חוליית מחבלים שניסתה להניח מטען חבלה בסמוך לגדר הגבול באזור צפון רמת הגולן. הכוח הגיב בירי פגזים וירי מנשק קל. מצה"ל נמסר אז שזוהתה פגיעה במטרה. לא היו נפגעים בקרב החיילים.

על פי הדיווח, החיילים בשטח זיהו מספר דמויות חשודות שהתקרבו לגדר, ככל הנראה בניסיון לפגוע בחקלאים שעבדו במטעים הסמוכים. גורמים בצה"ל מאשימים כי מדובר בפעולה בהכוונת ארגון חיזבאללה והרחיקו את החקלאים מאזור הגבול.