בצל חגיגות פורים: פצצת מרגמה שוגרה מעזה

בבתי הספר ובגנים בדרום הארץ לא ויתרו הבוקר על חגיגות הפורים. אלא שבצל החגיגות, שהחלו תחת מעטה של שקט מתוח, התחדש הירי מהרצועה: פצצת מרגמה שנורתה מעזה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. באזור נשמרת הכוננות הגבוהה מחשש לחידוש ירי רקטות

הירי לעבר הדרום חודש (חדשות 2)

השקט המתוח בדרום הופר: בצל חגיגות הפורים בכל רחבי הארץ, נורתה הבוקר (ו') פצצת מרגמה משטח הרצועה. היא התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים כתוצאה מהירי, ולא נגרם נזק לרכוש, אך נראה שהדבר העיב על חגיגות הפורים שמתקיימות באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי לילה מתוח הגיעו הבוקר תלמידי הדרום לבתי הספר כשהם מחופשים לכבוד חג הפורים, בניסיון לשוב לשגרת חייהם. החגיגות נערכו כרגיל, אך ברקע החשש מירי רקטות נוסף שעלול בכל רגע להשבית את שמחת החג. בחלק ממוסדות החינוך הוחלט לקיים את החגיגות סמוך למרחבים המוגנים, כשהמוזיקה חלשה מהרגיל כדי שיוכלו לשמוע את האזעקה, אם תופעל.

ילדי הדרום חגגו את פורים בבתי הספר: "מנסים לעודד אותם"

כמדי שנה הגיעו הילדים המחופשים מלווים בהוריהם למוסדות החינוך בעיר שדרות, כשהתרגשות ניכרת על פניהם. אלא שהפעם לא ניתן היה להסתיר גם את החשש והעייפות בעקבות לילה ללא שינה שבו תקף צה"ל מספר יעדים ברצועה.

"אנחנו מנסים לעודד את הילדים", סיפרה יפית, אם לילד שהתחפש לשוטר כדי להגן על חבריו לספסל הלימודים. "מנסים בעיקר לתת תחושה של ביטחון". לעומת זאת לא מעט הורים בחרו שלא לאפשר לילדיהם להגיע למוסדות החינוך, למרות ששטחי הלימוד נחשבים למרחבים מוגנים.

הירי לישראל, אתמול (חדשות 2)


"היינו בשיעור ושמענו את האזעקה, למזלנו היה לידנו מקלט אז נכנסו לשם, כולם נכנסו ללחץ", מספרת הבת. "כשאני לא בבית אני לא מרגישה בטוחה". אמה לעומת זאת מזהירה מפני הסכנות שקיימות במצבי לחץ במהלך שעות הלימודים: "זה מקלט ל-2,000 תלמידים, זה לא נראה לי בטיחותי, אחד דוחף את השני, זה מסוכן".

אתמול נורו לעבר ישראל עשרות רקטות במהלך שעות בודדות, דבר שהעיב על החגיגות ביישובי הדרום. צה"ל הגיב בעוצמה בסדרה של תקיפות שנמשכו לאורך כל הלילה, וברשויות המקומיות קיימו הערכות מצב שבסופן הוחלט לקיים את הלימודים. התלמידים כך נראה, מאושרים מההחלטה, למרות החשש שהחגיגה עשוייה להיקטע. "אני מתרגשת ומחכה ללכת לבית ספר", מספרת יובל, "אני כבר לא כל כך מפחדת, אני רוצה לשכוח את זה ולהתרכז בחג".

הסלמה בדרום - הסיקור המלא:

פורים בדרום: "מנסים לעודד את הילדים"

חג פורים מתוח: כוננות בדרום

גם הלילה: צה"ל תקף בעזה

התגובה לירי: חיל האוויר תוקף בעזה

הג'יהאד מאיים: אם צה"ל יתקוף נרחיב את הירי

נתניהו: "אין שקט בדרום? יהיה רעש בעזה"

מתקפה על הדרום: לפחות 60 רקטות נורו מעזה

אחרי הירי, בהלה בדרום: "חוזרים למקלטים"

ליברמן: "אין מנוס מכיבוש הרצועה"

אחרי הירי: צה"ל תקף תשתיות טרור בעזה