פורים מתוח בדרום: "מנסים לשדר ביטחון לילדים"

בצל חשש מירי רקטות, הגיעו הבוקר התלמידים בדרום לבתי הספר כשהם מחופשים למיטב הדמויות האהובות עליהם. "אנחנו מנסים לחזור לשגרה" אמרו ההורים המודאגים שליוו את ילדיהם. "רוצים לחגוג ולשכוח מהצרות לכמה שעות"

אחרי לילה מתוח הגיעו הבוקר תלמידי הדרום לבתי הספר כשהם מחופשים לכבוד חג הפורים, בניסיון לשוב לשגרת חייהם. החגיגות נערכו כרגיל, אך ברקע החשש מירי רקטות נוסף שעלול בכל רגע להשבית את שמחת החג. בחלק ממוסדות החינוך הוחלט לקיים את החגיגות סמוך למרחבים המוגנים, כשהמוזיקה חלשה מהרגיל כדי שיוכלו לשמוע את האזעקה, אם תופעל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמדי שנה הגיעו הילדים המחופשים מלווים בהוריהם למוסדות החינוך בעיר שדרות, כשהתרגשות ניכרת על פניהם. אלא שהפעם לא ניתן היה להסתיר גם את החשש והעייפות בעקבות לילה ללא שינה שבו תקף צה"ל מספר יעדים ברצועה. "אנחנו מנסים לעודד את הילדים", סיפרה יפית, אם לילד שהתחפש לשוטר כדי להגן על חבריו לספסל הלימודים. "מנסים בעיקר לתת תחושה של ביטחון".

חוששים גם מהגשם (המייל האדום)

לעומת זאת לא מעט הורים בחרו שלא לאפשר לילדיהם להגיע למוסדות החינוך, למרות ששטחי הלימוד נחשבים למרחבים מוגנים. "אי אפשר לחיות עם הפחד הזה, לשלוח את הילדים לבית הספר זה הכי קל - אבל לא במצב הזה", סיפרה גלית, אם לתלמידת חטיבת ביניים בעיר. "שמישהו יתעורר במדינה הזאת".

"היינו בשיעור ושמענו את האזעקה, למזלנו היה לידנו מקלט אז נכנסו לשם, כולם נכנסו ללחץ", מספרת הבת. "כשאני לא בבית אני לא מרגישה בטוחה". אמה לעומת זאת מזהירה מפני הסכנות שקיימות במצבי לחץ במהלך שעות הלימודים: "זה מקלט ל-2,000 תלמידים, זה לא נראה לי בטיחותי, אחד דוחף את השני, זה מסוכן".

שקט מתוח, הירי לפנות בוקר (חדשות 2)

"הפחד הוא שיהיו עוד קסאמים, אבל הבית ספר ממוגן והוא שומר עלינו", סיפרה ליאם ביטון שהתחפשה לשפית לכבוד החג. אביה שליווה אותה לבית הספר הדגיש כי המצב גורם למתח רב בקרב ההורים והתלמידים כאחד. "בינתיים היום שקט, רק שימשיך ככה. אני מבולבל כמו המצב", הוא אומר.

אתמול נורו לעבר ישראל עשרות רקטות במהלך שעות בודדת, דבר שהעיב על החגיגות ביישובי הדרום. צה"ל הגיב בעוצמה בסדרה של תקיפות שנמשכו לאורך כל הלילה, וברשויות המקומיות קיימו הערכות מצב שבסופן הוחלט לקיים את הלימודים. התלמידים כך נראה, מאושרים מההחלטה, למרות החשש שהחגיגה עשוייה להיקטע. "אני מתרגשת ומחכה ללכת לבית ספר", מספרת יובל, "אני כבר לא כל כך מפחדת, אני רוצה לשכוח את זה ולהתרכז בחג".