צה"ל תקף 7 מטרות ברצועת עזה; גנץ קיים הערכת מצב

בעקבות הירי לישראל אמש, חיל האוויר תקף גם הלילה מטרות בצפון ובדרום רצועת עזה. מוקדם יותר הרמטכ"ל, ששב מארה"ב, הגיע לדרום הארץ, שם נפגש עם קצינים בכירים בפיקוד הדרום. בהמשך קיים הערכת מצב יחד עם ראשי רשויות באזור

צה"ל תקף 7 מטרות בעזה. ארכיון (רויטרס)

סבב ההסלמה הנוכחי לא נפסק: אחרי הירי לישראל אחר הצהריים, מטוסי חיל האוויר הפציצו מטרות ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי הותקפו שלוש מטרות טרור בצפון הרצועה וארבע מטרות בדרומה. בצבא הדגישו כי למרות שהג'יהאד ביצע את הירי לעבר ישראל, ארגון החמאס הוא הכתובת לכל ירי שיוצא מעזה ועליו האחריות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר אמש, עם שובו מארצות הברית הערב, קיים הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ הערכת מצב לאור ההתפתחויות האחרונות, שבתומה הגיע לאוגדת עזה, שם קיים הערכת מצב נוספת עם מפקד פיקוד הדרום, ראש אגף מבצעים ומפקד אוגדת עזה. בתום הערכת המצב נפגש הרמטכ"ל עם ראשי רשויות מיישובי עוטף עזה.

אתמול, סמוך לשעה 20:00, נורו שש רקטות נורו מרצועת עזה לשטח ישראל, חמש מהן התפוצצו בשטחים פתוחים ואחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל מעל שדרות. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתום הערכת מצב הוחלט לקיים מחר את הלימודים בכל מוסדות החינוך בדרום כסדרם.

אזעקת צבע אדום ביישובי המועצות שדות נגב, שער הנגב ובאזור שדרות, וזמן קצר לאחר מכן התפוצצו שלוש רקטות בשטחים פתוחים. כחצי שעה לאחר מכן שוב נורה מטח של שלוש רקטות מעזה, שאחת מהן יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל והשתיים הנוספות התפוצצו בשטחים פתוחים.

בעקבות המשך הירי קיימו הערב גורמי הביטחון דיון הערכת מצב, שבסיומו הוחלט לקיים מחר את הלימודים בכל מוסדות הלימוד בדרום כרגיל. גם אירועי פורים והמסיבות שתוכננו יערכו כסדרן.

הירי לישראל, אתמול (חדשות 2)

יעלון: "נערכים לכל האפשרויות"

עוד לפני הירי, אחרי הודעת הג'יהאד האסלאמי היום שלפיה הושגה הפסקת אש עם ישראל, שיגר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון מסר תקיף כלפי ארגוני הטרור ברצועת עזה ואומר כי בישראל "נערכים לכל האפשרויות, שקט ייענה בשקט אך נדע להלום במי שצריך להלום במידה שהפרובוקציות יימשכו".

"איננו ששים להסלמה, אבל לא נעבור לסדר היום על שום פרובוקציה של אחד מהארגונים ברצועה", אמר שר הביטחון. "תגובת צה"ל על ירי הרקטות שיזם הג'יאהד האסלאמי הייתה חריפה. הג'יהאד האסלאמי הוא האחראי לירי ולכן הוא שילם מחיר כבד". יעלון שלח גם אזהרה מפורשת לחמאס ואמר כי הוא האחראי על הנעשה ברצועה: "אם הוא לא יאכוף את השקט בעזה - גם הוא יישא באחריות".

"אני רוצה לחזק את תושבי הדרום על עמידתם האיתנה", הוסיף שר הביטחון. "המשיכו בשגרה וצה"ל ימשיך להגן עליכם".

הסלמה בדרום - הסיקור המלא:

התגובה לירי: חיל האוויר תוקף בעזה

הג'יהאד מאיים: אם צה"ל יתקוף נרחיב את הירי

נתניהו: "אין שקט בדרום? יהיה רעש בעזה"

מתקפה על הדרום: לפחות 60 רקטות נורו מעזה

אחרי הירי, בהלה בדרום: "חוזרים למקלטים"

ליברמן: "אין מנוס מכיבוש הרצועה"

אחרי הירי: צה"ל תקף תשתיות טרור בעזה