הירי נמשך: אזעקות ורקטות בדרום

הדיווחים על רגיעה בדרום לא עוצרים את ארגוני הטרור בעזה, שמחדשים הערב את הירי לשטח ישראל. אזעקות צבע אדום נשמעו באזור שדרות ובמועצות שער הנגב ושדות נגב ואחריהן התפוצצו חמש רקטות בשטחים פתוחים. רקטה נוספת יורטה על ידי "כיפת ברזל". בתום הערכת מצב הוחלט לקיים מחר את הלימודים כסדרם

רקטות בדרום. ארכיון (חגי הקר)

הירי לעבר יישובי הדרום לא פוסק: שש רקטות נורו הערב (ה') מרצועת עזה לשטח ישראל, חמש מהן התפוצצו בשטחים פתוחים ואחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל מעל שדרות. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתום הערכת מצב הוחלט לקיים מחר את הלימודים בכל מוסדות החינוך בדרום כסדרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 20:00 נשמעה אזעקת צבע אדום ביישובי המועצות שדות נגב, שער הנגב ובאזור שדרות, וזמן קצר לאחר מכן התפוצצו שלוש רקטות בשטחים פתוחים. כחצי שעה לאחר מכן שוב נורה מטח של שלוש רקטות מעזה, שאחת מהן יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל והשתיים הנוספות התפוצצו בשטחיפ פתוחים.

בעקבות המשך הירי קיימו הערב גורמי הביטחון דיון הערכת מצב, שבסיומו הוחלט לקיים מחר את הלימודים בכל מוסדות הלימוד בדרום כרגיל. גם אירועי פורים והמסיבות שתוכננו יערכו כסדרן.

מוקדם יותר הערב התפוצצו שתי רקטות בשטחים פתוחים באזור המועצה האזורית חוף אשקלון. גם במקרה זה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

אחד הארגונים שביצעו היום ירי רקטות לעבר ישראל הוא ועדות ההתנגדות, ארגון שמאתגר מזה שנים את הארגונים הגדולים יותר ברצועה ויש לו קשר הדוק עם תאי הטרור האסלאמי הקיצוני (סלפי) שפועלים בחצי האי סיני.

נראה כי בסבב ההסלמה הנוכחי חשוב לארגון קטן זה, כמו גם לארגונים קטנים אחרים הפועלים ברצועה, לרכוב על גל שיגורי הרקטות על מנת לתת ביטוי לקיומם ולתרגם את הכוח הצבאי המצומצם שלהם להשפעה פוליטית בעזה.

נפילה בשדרות. ארכיון (פלאש 90)

יעלון: "נערכים לכל האפשרויות"

עוד לפני הירי, אחרי הודעת הג'יהאד האסלאמי היום שלפיה הושגה הפסקת אש עם ישראל, שיגר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון מסר תקיף כלפי ארגוני הטרור ברצועת עזה ואומר כי בישראל "נערכים לכל האפשרויות, שקט ייענה בשקט אך נדע להלום במי שצריך להלום במידה שהפרובוקציות יימשכו".

"איננו ששים להסלמה, אבל לא נעבור לסדר היום על שום פרובוקציה של אחד מהארגונים ברצועה", אמר שר הביטחון. "תגובת צה"ל על ירי הרקטות שיזם הג'יאהד האסלאמי הייתה חריפה. הג'יהאד האסלאמי הוא האחראי לירי ולכן הוא שילם מחיר כבד". יעלון שלח גם אזהרה מפורשת לחמאס ואמר כי הוא האחראי על הנעשה ברצועה: "אם הוא לא יאכוף את השקט בעזה - גם הוא יישא באחריות".

"אני רוצה לחזק את תושבי הדרום על עמידתם האיתנה", הוסיף שר הביטחון. "המשיכו בשגרה וצה"ל ימשיך להגן עליכם".