מזכ"ל הג'יהאד: הושגה הפסקת אש

מנהיג הג'יהאד האסלאמי רמדאן שלאח הודיע כי הפסקת האש עם ישראל הושגה בתיווך המצרים. "היא תימשך עד שישראל תפר אותה", הבהירו בארגון. כמעט במקביל להודעה תקף צה"ל 7 מנהרות הברחה באזור רפיח. הפלסטינים מדווחים על 3 פצועים‎

השקט ישוב לדרום? יממה אחרי תחילתו של סבב הלחימה, הודיע בצהריים (ה') ארגון הג'יהאד האסלאמי כי הושג הסכם על רגיעה בתיווכה של מצרים. "ההפסקה תימשך עד שישראל תפר אותו", הצהירו בארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי רמדאן שלח אמר כי בתיווך המצרים הושגו הבנות שלפיהן לא יופרו כללי הרגיעה שהושגו בעבר. לדבריו, אם ישראל תשמור על השקט גם הג'יהאד לא יבצע ירי.

מוקדם יותר אמר גורם פלסטיני רשמי לסוכנויות הידיעות AP כי למרות שינוי השלטון בקהיר, מצרים קידמה הסכם הפסקת אש. "גורמים בממשל המצרי יצרו קשר עם גורמים בשני הצדדים כדי להביא לרגיעה", אמר הבכיר הפלסטיני שלקח חלק בשיחות.

אבו מאזן גינה את סבב האלימות

כמעט במקביל להודעה על רגיעה, תקף צה"ל שוב ברצועת עזה. כלי טיס של חיל האוויר הפציצו שבע מנהרות הברחה באזור רפיח. הפלסטינים דיווחו על שלושה פצועים. "צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל", נמסר מדובר צה"ל לאחר התקיפה. "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן גינה היום את סבב האלימות הנוכחי. "אנו מגנים כל הסלמה צבאית, כולל ירי של רקטות", אמר במסיבת עיתונאים שכינס עם ראש הממשלה הבריטי דיוויד קמרון בבית לחם. ראש ממשלת בריטניה גינה גם הוא את הירי וחזר והדגיש את היתרונות ששני העמים יוכלו להפיק מתהליך השלום.

קצת לפני השעה 11:00 נשמעה אזעקה באשדוד ובאשקלון. שתי רקטות נורו לעבר האזור ונפלו בשטחים צפונית לאשדוד. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים.

בעקבות הירי, הנחו בעיריית אשדוד להפסיק את יום הלימודים במוסדות חינוך שאינם ממוגנים, וכ-3,000 תלמידים שוחררו לביתם. בשאר מוסדות החינוך הלימודים המשיכו כסדרם. "לא הופתענו מהאזעקה", סיפר יניב תושב אשדוד לאחר הירי. "למעשה כבר הכנו את הממ"ד אמש. אנחנו מחזקים את צהל וסומכים על הדרג המדיני שיעשה את העבודה".

יותר מ-60 רקטות נורו לדרום (AP)

"הרגיעה אינה כניעה"

הנהגת החמאס ברצועת עזה טענה, מוקדם יותר, כי הרקטות שנורו אמש על יישובי עוטף עזה, היו ירי אזהרה מול ישראל שנועד להגנה עצמית. "משמעות ההסכמים על הרגיעה היא לא כניעה", אמר סאמי אבו זוהרי, בכיר בחמאס."הכיבוש הישראלי אחראי להחמרה האחרונה".

"ההידרדרות הזו החלה בהוצאה להורג של שלושה חברים בתנועת הג'יהאד האסלאמי", הוסיף אבו זוהרי בשיחה עם סוכנות הידיעות רויטרס. "אנחנו מבטיחים לכם שההתנגדות הפלסטינית תגן על עצמה מול פשעים כאלו. חמאס וההתנגדות לא ירשו לכיבוש ליצור מציאות חדשה על חשבון ההתנגדות הפלסטינית או לשנות את הסכמי הרגיעה להסכמי כניעה".

"שקט - אם ישראל לא תפר אותו" (חדשות 2)

כ-3,000 תלמידים שוחררו מבתיה"ס (תמיר סטיינמן, חדשות 2)

יותר מ-30 מטרות הותקפו ברצועה

אתמול איים הג'יהאד האסלאמי, כי אם ישראל תגיב למתקפה הנרחבת על יישובי עוטף עזה - אנשיו ירחיבו את טווח ירי הרקטות. "אנחנו מתכוונים להרחיב את טווח הרקטות אם ישראל תגיב עוד הלילה", אמרו בארגון. "נירה אל מעבר לטווח הארבעה-חמישה ק"מ שירינו עד כה".

בג'יהאד האסלאמי אף איימו כי אחרי כל הפרה ישראלית של הסכם הרגיעה תגיע תגובה גם מעזה. במקביל הדגישו: "לא שברנו את התהאדיה של החודשים האחרונים. אם ישראל תשב בשקט גם אנחנו לא נירה".

מאז אתמול בערב נפלו בישראל 63 רקטות וצה"ל תקף יותר מ-30 מטרות ברצועה.

הסלמה בדרום - הסיקור המלא:

התגובה לירי: חיל האוויר תקף בעזה

הג'יהאד מאיים: אם צה"ל יתקוף נרחיב את הירי

נתניהו: "אין שקט בדרום? יהיה רעש בעזה"

מתקפה על הדרום: לפחות 60 רקטות נורו מעזה

אחרי הירי, בהלה בדרום: "חוזרים למקלטים"

ליברמן: "אין מנוס מכיבוש הרצועה"

אחרי הירי: צה"ל תקף תשתיות טרור בעזה