פרס על הירי לדרום: "חמאס אחראי - על כל אש יקבלו אש"

נשיא המדינה התייחס להסלמה בדרום ולירי עשרות רקטות לעבר יישובים. "מדינת ישראל לא תרשה בשום פנים ואופן שיירו על אזרחנו", אמר. במקביל, אירח הנשיא ילדים, חלקם מעוטף עזה למסיבת פורים נשיאותית בלשכתו. "כשיורים עלינו אני עצובה כי אני רוצה לחיות בשלום עם כל הארצות", אמרה לנשיא ליה בת ה-6

נשיא המדינה שמעון פרס התייחס היום (ה') להסלמה בדרום והדגיש כי מדינת ישראל תגיב בעוצמה לכל ירי מהרצועה. "האחריות מוטלת על חמאס, על כל אש הם יקבלו אש", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הלילה עשה צה"ל מה שהיה צריך לעשות ותקף עשרות מטרות ברצועה", אמר הנשיא. "הירי בוצע על-ידי הג'יהאד אבל מי שאחראי זה חמאס. הנהגת חמאס אומרת שהיא אחראית על כל רצועת עזה, אם כך היא אחראית גם על כל מה שקורה ברצועת עזה. מדינת ישראל לא תרשה בשום פנים ואופן שיירו על אזרחנו. כדאי שהחמאס יחליטו איך הם רוצים לחיות - על כל אש הם יקבלו אש, על כל הפסקת אש הם יקבלו הפסקת אש".

מטח רקטות לדרום (חגי הקר)

הנשיא שיבח הנשיא את תושבי הדרום על חוזק רוחם. "ליבו של עם ישראל נמצא כבר מאתמול עם תושבי עוטף עזה, ששוב נדרשו לעמוד דרוכים ולהימלט מירי, והתנהגו בצורה מעוררת כבוד. אני רוצה לאחל קודם כל לילדים בעוטף רצועת עזה שיהיה לכם חג פורים שמח, כל כך מגיע לכם! תמשיכו להיות ילדים אמיצים וטובים".

הנשיא אירח ילדים מעוטף עזה (מארק ניימן / לע"מ)

פורים בסימן ירי לדרום

הנשיא ערך הבוקר מסיבת פורים לשכניו- ילדי גן "בית-הילד" הנמצא בשכנות לבית הנשיא. לילדים הצטרפו גם ליה בת ה-6 ומיקה בת ה-10, המתגוררת בשטח המועצה האזורית אשכול ומתמודדות עם ירי הטילים לעבר היישוב. הנשיא קיבל את הילדים המחופשים והסביר להם על המצב בדרום: "ילדים יקרים, אתם בטח יודעים שאתמול ירו עלינו טילים מרצועת עזה. אבל אנו החלטנו להמשיך בשגרת יומנו.

פרס פנה לליה ומיקה וביקש מהן לספר לילדים על החוויות הקשות מהיממה האחרונה. "ישנו עם כל המשפחה בממ"ד הלילה, כי היו פיצוצים וטילים", סיפרה מיקה, ואילו אחותה הקטנה ליה הוסיפה: "אני רגילה לזה כי בשנה שעברה היה מבצע "עמוד ענן"ולא היינו בגנים ובבתי הספר. כשיורים עלינו ואני שומעת בומים - אני קצת עצובה כי אני רוצה לחיות בשלום עם כל הארצות".

הנשיא פרס התעניין ושאל את ליה האם היא נבהלת כאשר היא שומעת את רעש הפיצוצים. ליה ענתה לנשיא כי: "כשאני שומעת פיצוץ אני רצה לממ"ד תוך 15 שניות". לאחר מכן סיפרו השתיים לנשיא על התחפושות שהכינו להן לכבוד חג-הפורים, וציינו כי התחפושות כבר מוכנות למסיבת הפורים שתיערך מחר.