עדת ראייה: "הוויכוח בין החייל לשופט הירדני – בגלל סיגריה"

תושבת ירדן שהיתה בסמוך לתקרית במעבר אלנבי שבמהלכה נהרג שופט ירדני מירי חייל צה"ל, משחזרת את האירועים ודוחה את הטענה כי הוא שתקף את החייל. "ראיתי שהם דחפו אחד את השני ואז שלושה אנשים דחפו אותו וירו בו", סיפרה מרים נג'ר, והוסיפה כי ככל הנראה החל העימות בשל סיגריה

אחרי ההתנצלות של ישראל על הרג השופט הירדני, טוענת עדת ראייה כי הירי במעבר אלנבי בוצע במהלך עימות שהתפתח בין הצדדים, ודוחה את גרסת צה"ל שלפיה השופט הוא שתקף את החייל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לפי מה שראיתי שניהם התווכחו זה עם זה. החייל דחף אותו", סיפרה מרים נג'ר, תושבת ירדן, על האירוע. "אני ראיתי שהם דחפו אחד את השני ואז שלושה אנשים דחפו אותו וירו בו, ואחרי זה הוא נפל ארצה".

לדבריה, באוטובוס בו היתה טענו כי הוויכוח התפתח בגלל סיגריה. "החייל אמר לו לכבות את הסיגריה והוא לא כיבה אותה ופרץ ביניהם ויכוח על הדבר הזה".

יממה לאחר תקרית הירי שבה נהרג ראאד זייתר, שופט ירדני בן 38, מירי חיילי צה"ל, פרסמה לשכת ראש הממשלה הודעה בה נכתב כי "ישראל מביעה צער על מותו של האזרח הירדני במעבר אלנבי ומביעה את תנחומיה בפני העם והממשלה הירדניים".

עוד נמסר בהודעה כי לאור המחויבות לשיתוף פעולה בין המדינות במסגרת הסכם השלום שנחתם ביניהן, יוקם צוות בדיקה ישראלי-ירדני שיבדוק את נסיבות המקרה.

זירת האירוע במעבר אלנבי (רשות שדות התעופה)

ירדן: ממתינים למסקנות החקירה

שגריר ירדן ברשות הפלסטינית חאלד שוואבכה התייחס קודם לכן לתקרית ואמר כי ממשלת ירדן ממתינה כעת למסקנות חקירת האירוע. "אתמול זימן שר החוץ נאסר ג'ודה את סגן השגריר הישראלי בעמאן והציג בפניו דרישה לפתוח בחקירה", ציין.

מתחקור ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הירי שאירעה אתמול, עולה כי זייתר התכוון להגיע ולבקר קרובים בשכם ונורה בידי כוחות צה"ל לאחר שרץ לעבר אחד החיילים בקריאות "אללה אכבר" וניסה לחטוף את נשקו. החיילים במחסום, לוחמי גדוד 76 אב"כ של חיל ההנדסה, חשו בסכנת חיים ממשית וביצעו ירי לעבר פלג גופו התחתון.

עוד עולה מהתחקיר, שהתבסס על תחקור של עשרות עדי ראייה, כי לאחר שנפגע ברגלו, הוא המשיך בתקיפת החייל באמצעות מוט ברזל ואז בוצע לעברו הירי שממנו נהרג. מדובר צה"ל נמסר כי בכוונת צה"ל להמשיך לתחקר באופן מעמיק את האירוע.

למעלה מ-200 מפגינים ירדנים ניסו אמש לפרוץ לשגרירות ישראל בעמאן בעקבות התקרית וקראו סיסמאות בגנות ישראל ובהן: "לא לשגרירות ציונית במדינה ערבית" ו-"העם רוצה לחסל את הסכם השלום". בעוד המפגינים מנסים להיכנס פנימה, חיכו בני משפחות הנציגים הישראלים בפנים עד יעבור זעם.