הפלסטינים: 4 הרוגים בפיצוץ בעזה

שעות אחרי שחיל האוויר תקף חוליה שירתה לעבר כוח צה"ל - הפלסטינים מדווחים על פיצוץ ברצועת עזה. לפי הדיווחים, 4 פלסטינים נהרגו. נסיבות האירוע לא ברורות

תקיפה בעזה. ארכיון (רויטרס)

אחרי חילופי האש באזור גדר המערכת שעות לאחר התרסקות המזל"ט, הפלסטינים דיווחו על פיצוץ ברצועת עזה שגבה את חייהם של ארבעה. נסיבות האירוע לא ברורות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר בעת שכוח צה"ל פעל באזור גדר המערכת בכרם שלום, נורו לעברו פצמ"רים. בתגובה חיל האוויר תקף את החוליה ובתקשורת הפלסטינית דיווחו על שלושה הרוגים. בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" טענו כי התקיפה התרחשה על ידי מטוס סיור, דרומית מזרחית לחאן יונס. על פי הדיווח, שלושת ההרוגים השתייכו לזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי.

מדובר צה"ל נמסר כי "כלי טיס של חיל-האוויר תקף חוליית טרור של הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני. דקות ספורות לפני שנתקפה, ביצעה החוליה ירי תלול-מסלול לעבר כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית שגרתית בסמוך לגדר בדרום רצועת עזה. זוהתה פגיעה מדויקת במטרה. אין נפגעים לכוחותינו ולא נגרם נזק".

הבוקר התרסק מזל"ט של צה"ל מסוג "רוכב שמיים" בדרום רצועת עזה, ככל הנראה בעקבות תקלה. בצה"ל פתחו בחקירת נסיבות התאונה.

בנובמבר האחרון היה אירוע דומה, כשמזל"ט "רוכב שמיים" התרסק ברצועה במהלך פעילות מבצעית. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו אז כי חמושים הפילו את מזל"ט צה"לי והשתלטו עליו בצפון הרצועה. מדובר צה"ל נמסר כי האירוע התרחש בשל תקלה טכנית וכי הוא מתוחקר.