חמאס מציג: זה המזל"ט שהתרסק בדרום הרצועה

בארגון הטרור פרסמו סרטון ובו נראה פעיל חמאס רעול פנים שמציג לכאורה את כלי הטיס שהתרסק בדרום רצועת עזה. ממערכת הביטחון לא התקבל אישור לכך שאכן מדובר במזל"ט "רוכב שמיים". מוקדם יותר נהרגו 3 מחבלים בתקיפת חיל האוויר ברצועה

שעות לאחר שמזל"ט של צה"ל מסוג "רוכב שמיים" התרסק ברצועת עזה, בארגון חמאס מפרסמים הערב (ג') סרטון ובו נראה לכאורה כלי הטיס. במקביל ממשיכים בצה"ל לחקור את נסיבות התאונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נראה פעיל חמאס רעול פנים שמציג לראווה את המזל"ט, שככל הנראה התרסק בעקבות תקלה. על כלי הטיס, שבקצהו מצלמה ומדחף, נראים מספר כיתובים בעברית. ממערכת הביטחון לא התקבל כל אישור לכך שאכן מדובר במזל"ט שהתרסק בדרום הרצועה.

זמן קצר לאחר התרסקות המזל"ט פעל כוח צה"ל באזור גדר המערכת בכרם שלום. לעבר הכוחות נורו פצמ"רים וחיל האוויר תקף את החוליה שירתה לעבר צה"ל. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי שלושה מחבלים נהרגו בתקיפת צה"ל.

המזל"ט שהוצג בסרטון חמאס

מדובר צה"ל נמסר כי "כלי טיס של חיל-האוויר תקף חוליית טרור של הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני. דקות ספורות לפני שנתקפה, ביצעה החוליה ירי תלול-מסלול לעבר כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית שגרתית בסמוך לגדר בדרום רצועת עזה. זוהתה פגיעה מדויקת במטרה. אין נפגעים לכוחותינו ולא נגרם נזק".

בחודש נובמבר האחרון התרחש אירוע דומה, כשמזל"ט "רוכב שמיים" התרסק ברצועה במהלך פעילות מבצעית. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו אז כי חמושים הפילו את המזל"ט צה"לי והשתלטו עליו בצפון הרצועה.