מזל"ט של צה"ל התרסק בעזה

מדובר צה"ל נמסר כי כלי טיס מסוג "רוכב שמים" התרסק במהלך פעילות בדרום רצועת עזה, בעקבות תקלה טכנית. בנובמבר האחרון היה אירוע דומה, כשמזל"ט מאותו סוג התרסק ברצועה ונאסף על ידי הפלסטינים

המזל"ט התרסק בגלל תקלה. ארכיון

מזל"ט של צה"ל מסוג "רוכב שמיים" התרסק היום (ג') בדרום רצועת עזה, ככל הנראה בעקבות תקלה. בצה"ל פתחו בחקירת נסיבות התאונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנובמבר האחרון היה אירוע דומה, כשמזל"ט "רוכב שמיים" התרסק ברצועה במהלך פעילות מבצעית. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו אז כי חמושים הפילו את מזל"ט צה"לי והשתלטו עליו בצפון הרצועה. מדובר צה"ל נמסר כי האירוע התרחש בשל תקלה טכנית וכי הוא מתוחקר.

במאי האחרון התרסק מזל"ט מאותו סוג מספר דקות לאחר המראתו, במהלך טיסה שאמורה הייתה לסייע באיסוף מודיעין אחר פעילות חשודה. מחקירה ראשונית שנערכה אז בצה"ל על כי מדובר בתקלה טכנית. התאונה התרחשה, כשלוחמים של צה"ל בדרום רצועת עזה הפעילו את הכלי, שנמצא לבסוף בשטח פתוח סמוך לגבול הרצועה.

במהלך הטיסה הקצרה אבד הקשר עם הכלי. לאחר ההתרסקות סרקו כוחות גדולים את האזור במטרה למצוא את כלי הטיס לפני שייפול לידי ארגוני הטרור הפלסטינים, שיוכלו ללמוד ממנו על הטכנולוגיות המותקנות בו.