תחקיר הירי במעבר הגבול: "הירדני נורה ברגלו והמשיך לתקוף"

מתחקיר ראשוני שביצע צה"ל, שמתבסס על עשרות עדי ראייה, עולה כי האזרח הירדני שנורה ונהרג אתמול במעבר אלנבי בגבול ישראל-ירדן, ניסה לתקוף חייל צה"ל ורץ לעברו בקריאות "אללה אכבר". לאחר שנורה בפלג גופו התחתון, המשיך לתקוף את אחד החיילים במקום במוט ברזל - ואז נורה למוות. צה"ל: נמשיך לחקור לעומק את המקרה

זירת התקרית, אתמול (רשות שדות התעופה)

האזרח הירדני נורה ונהרג, לאחר שניסה לתקוף את חיילי צה"ל - כך עולה מתחקור ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הירי שאירעה אתמול (ב') במסוף אלנבי בגבול ישראל-ירדן .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהתחקיר עולה שהירדני, גבר בן 37 שהתכוון להגיע ולבקר קרובים בשכם, נורה בידי כוחות צה"ל ונהרג, לאחר שרץ לעבר אחד החיילים בקריאות "אללה אכבר" וניסה לחטוף את נשקו. החיילים במחסום, לוחמי גדוד 76 אב"כ של חיל ההנדסה, חשו בסכנת חיים ממשית וביצעו ירי לעבר פלג גופו התחתון.

עוד עולה מהתחקיר, שהתבסס על תחקור של עשרות עדי ראייה, כי לאחר שנפגע ברגלו, הוא המשיך בתקיפת החייל באמצעות מוט ברזל ואז בוצע לעברו הירי שממנו נהרג. מדובר צה"ל נמסר כי בכוונת צה"ל להמשיך לתחקר באופן מעמיק את האירוע.

המגזין "טיים" דיווח אמש כי ההרוג מאש צה"ל במעבר אלנבי הוא שופט ירדני. בתחילה דווח כי ההרוג הוא פלסטיני תושב שכם, אך בכיר במערכת המשפט של ירדן אמר לעיתון כי ההרוג הוא השופט ראאד זועטר, שעבד בבית הדין בעמאן מאז שנת 2009.

מפגינים ירדנים ניסו אמש להתקרב לשגרירות ישראל בעמאן בעקבות התקרית וקראו סיסמאות בגנות ישראל ובהן: "לא לשגרירות ציונית במדינה ערבית" ו-"העם רוצה לחסל את הסכם השלום".